Wiekowa patriotyczna uroczystość

Wiekowa patriotyczna uroczystość
Na 15 sierpnia przypadają dwa święta – jedno państwowe – Święto Wojska Polskiego. Państwowe święto ustanowionoo w związku z pamiątką tak zwanego cudu nad Wisłą, czyli rozbicie radzieckiech wojsk. Drugie święto jest kościelne. To Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej.
Na te właśnie okoliczności odbywały się w kraju uroczystości patriotyczne. Nie inaczej było w Stęszewie. W grodzie nad Lipnem przed południem odbyła się msza św. w intencj i Ojczyzny. Po nabożeństwie poczty sztandarowe i delegacje przeszły na Rynek. Tutaj po odśpiewaniu hymnu delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Pamięci. Następnie odbyła się krótka część artystyczna, w której patriotyczne pieśni wykonali artyści Opery Poznańskiej.
Do licznie przybyłych otych ważnych wydarzeniach powiedział burmistrz Włodzimierz Pinczak. Wyraził zadowolenie z udziału społeczności Stęszewa w tej patriotycznej uroczystości. Podkreślał, jak to dobrze, że z dorosłymi jest także młodzieć i są dzieci.
Po tych słowach rozdał przybyłym publikację książkową „Ku Pamięci w 100 lecie Powstania Wielkopolskiego”. Wydawcą jest Muzeum Regionalne w Stęszewie i Gmina Stęszew. W bogato ozdobionej zdjęciami publikacji pokazani zostali mieszkańcy tej ziemi, którzy brali udział w wyzwoleńczym zrywie. Przygotowane egzemplarze szybko się rozeszły.
Jak zwykle na koniec wykonane zostało zdjęcie harcerzy z burmistrzem i artystami Opery Poznańskiej.(k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz