Spójnia Strykowo – LZS Wronczyn 0:1 (0:1)

Spójnia Strykowo – LZS Wronczyn 0:1 (0:1)
Derby pod dyktando gości
Zanim rozpoczęły się zawody, między Spójną a LZS Wronczyn w gminie Stęszew, zespoły na środku boiska, działacze i kibice chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłej dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie Jolanty Kalinowskiej-Skrzypek.
Inauguracyjny derbowy pojedynek w poznańskiej klasie okręgowej dla gospodarzy i gości był z gatunku o mistrzostwo świata. Spójnia przystąpiła w swoim niemal optymalnej obsadzie. Goście przyjechali na mecz w mocnym składzie, z zawodnikami pozyskanymi, w tym z przeszłością ekstra ligową, atakże z prowadzącym trenerem Jackiem Słupińskim.
Początek meczu pokazał, że drużyny prezentują odmienne style. Przyjezdni dużo biegali, mocno bronili i szukali sposobu na rozmontowanie obrony gospodarzy. Starali się też strzelać z dystansu.
Źle grali miejscowi. Piłkę często tracili, a do tego nie jej czuli. Przeprowadzanie akcji przychodziło im ciężko. Skoro już im się udało, to stopował ich Przemysław Kaczmarek. Nie mogli znaleźć na niego sposobu bracia Bartek i Maciej Urbanikowie. Było widać, że nie są w formie.
Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli goście. Nie dał się jednak zaskoczyć Patryk Kurowski. Z drugiej strony z wyczuciem złapał piłkę golkiper gości. LZS odważnie atakował i w 39’ zdobył gola. Po dokładnym dograniu piłki z lewej strony pola karnego, na czystej pozycji znalazł się Filip Banach i posłał piłkę do siatki na 0:1.
Mimo straty gola Spójnia nie potrafiła przycisnąć. Grali zbyt statycznie i niedokładnie. Nie mieli sposobu na rywali. Goście grali swoje konsekwentnie dążąc do podwyższenia wyniku. Dwukrotnie byli blisko. Za pierwszym razem napastnik LZS trafił w słupek, a za drugim posłał piłkę nad poprzeczką.
Po ostatnim gwizdku w 90’ cieszyli się przyjezdni. Zwyciężyli zasłużenie.
Spójnia: Patryk Kurowski – Michał Kuźniarek, Sebastian Rajewicz, Grzegorz Hojan, Kacper Sobański, Łukasz Rajewicz, Bartek Urbaniak, Maciej Urbaniak, Piotr Kaczmarek, Daniel Kańduła, Radosław Łuczak – Dariusz Idkowiak, Adrian Korek, Mateusz Przybyłowski, Piotr Pawlak, Krystian Kurkowiak, Damian Karasiewicz i Tomasz Borowicz.
LZS Wronczyn: Przemysław Kaczmarek – Krystian Kubasik, Jakub Pomys, Jarek Wojciechowski, Krzysztof Wojciechowski (Przemysław Michalski), Szymon Styczyński (Mikołaj Kiedos), Michał Goliński, Przemysław Kolenda, Łukasz Laufer, Filip Banach, Damian Nawrocik (Szymon Kiciński) – Tomasz Adamek, Hubert Wojnowski i Miłosz Walkowiak. (k)

Foto 1

Brak komentarzy

Napisz komentarz