Tęcza już trenuje

Tęcza już trenuje
Piłkarze ręczni II ligowej Tęczy Kościan pod okiem trenerów Dawida Nowaka i Rafała Szatkowskiego w lipcu rozpoczęli przygotowania do nowego sezony 2018/2019. Zgodnie z ustaleniami zawodnicy „dają sobie w kość” w biegach i siłowni. Do sali szczypiorniści wejdą w poniedziałek 13 sierpnia. Po zajęciach z piłką przyjdzie pora na mecze kontrolne. Zostały zaklepane dwa mecze ze Szczypiornem Gniezno i Po lonią Środa Wlkp. Zapewne dojdzie do pojedynków z innym zespołami.
Kadra podstawowa poza Kamilem Gessnerem, który zrezygnował z gry jest zbliżonej z minionej rudny. Do drużyny po kilkuletnim występie w Realu Astromalu Leszno wraca Damian Krystkowiak. Leworęczny rozgrywający lub prawoskrzydłowy skrzydłowy przyda się i to bardzo. Chęć gry wyraził też Dawid Wesołek, który grał m.in. w Lesznie i Ostrowie. Przez pewnie czas nie grał nigdzie. Silny zawodnik z powodzeniem może występować na rozegraniu lub lewym skrzydle.
W II lidze dolnośląskiej tak jak dotychczas grać będzie czternaście zespołów. Początek ligowej batalii 15 września.
# Niewyjaśniona jest kwestia prezesa Tęczy Kościan. Dotychczasowy sternik klubu Marek Szymkowiak zrezygnował z tej funkcji. Trwają namowy i rozmowy, aby nakłonić go dalszej pracy na rzecz klubu. Ostatecznie decyzję zapadną niebawem. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz