Imieniny księdza pod kościołem

Imieniny księdza pod kościołem
Od siedmiu lat w kościele poklasztornym w Grodzisku Wielkopolskim z okazji imienin Czesława przygotowywana jest imieninowa impreza dla pamięci o dawnym proboszczu. Mowa tu o księdzu kanoniku Czesławie Tuszyńskim.
W tym roku uroczystość rozpoczęła się w piątek mszą o godzinie 18.30. Przewodniczył jej dziekan Dekanatu Grodziskiego ks. Roman Gajewski. Po mszy na placu przed kościołem na parafian czekała kawa i placek drożdżowy, którym ks. ks kanonik częstował w dniu swoich imienin.
Koncert dała również Grodziska Orkiestra Dęta im. Słowińskiego pod batutą Renaty Kubale. Po czym wspólnie odśpiewano „Sto lat”. Myśłimy, że to chyba bardziej z przyzwyczajenia, niż w odniesiniu do rzeczywistości, albowiem bohater dnia nie żyje już od wielu lat.
Ks Czesław Tuszyński w sercach parafian i wszystkich mieszkańców zapisał się dzięki swojej pobożności, dobroci i ofiarności.
O szczególnym miejscu tego kapłana w świadomości mieszkańców dodatkowo świadczy fakt, że z okazji jubileuszu miasta został on wybrany „Grodziszczaninem 700-lecia”. Jego imię nosi jedna z ulic oraz rondo.(MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz