Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak

Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak
W czwartek prawie osiemdziesiąt osób w różnym wieku wyruszyło spod kościoła farnego w Grodzisku Wielkopolskim na Poznańską, Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zanim pielgrzymi z grupy 20 wystartowali uczestniczyli we mszy św. odprawionej w kościele p, w. Św. Jadwigi Śląskiej.
Do grodziskiej grupy, jak co roku, przyłączają się pielgrzymi z Wolsztyna, Nowego Tomyśla, Czarnkowa i Kopanicy.
Pątnicy mają do pokonania ponad trzysta dwadzieścia kilometrów w ciągu jedenastu dni.
To już trzydziesta trzecia pielgrzymka do Jasnej Góry. Jak co roku idą weterani, których można było policzyć na palcach jednej ręki, ale są również nowicjusze i debiutanci.
Młodzież, jak i dorośli idą w różnych intencjach m.in. w intencji o zdrowie dla bliskiej osoby, w intencji o pomyślne zdanie egzaminów i dostanie się na wybrany kierunek studiów.
Urząd Miejski w Grodzisku ufundował pielgrzymom okolicznościowe koszulki, peleryny przeciwdeszczowe oraz biało-czerwone kotyliony, które przypominać mają o 100 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 100-leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległosci.
W niedzielę mieszkańcy Grodziska i okolic, rodziny pielgrzymów oraz włodarze gminy udają się autokarami do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Relacje z tegorocznej pielgrzymki można śledzić na stronie www.grupa20.domaryi.pl. (MK)
g-góra1

Brak komentarzy

Napisz komentarz