RYWALIZACJA PRZEDSZKOLAKÓW

RYWALIZACJA PRZEDSZKOLAKÓW

W sobotę w sali gimnastycznej SP im. J. Pawła II w Kamieńcu odbyła się VIII Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem DLA CHCACEGO NIC TRUDNEGO. BAW SIĘ Z NAMI MÓJ KOLEGO.

Udział w niej brali przedszkolacy z grup wiekowych 3-4 i 5 latki z oddziałów przedszkola z Parzęczewa, Karczewa, Konojadu i  Przedszkola Gminnego z Kamieńca.

Drużyny wraz z nauczycielkami weszły na sale sportową przy piosence  pt. Pszczółka Maja.

Przybyłych rodziców członków Jury oraz przedszkolaków powitała pani dyrektor Przedszkola Gminnego w Kamieńcu Grażyna Boruczkowska.

Pierwsza konkurencja dla 5-latków polegała na  prezentacji tańców do muzyki instrumentalnej klasycznej.

Następnie przedszkolacy brali udział w konkurencjach sportowych m.in. slalom z kwiatami, przejście z piłeczką pingpongową na łyżce, przejście przez tunel, wyścig na szczudłach,

Dla rodziców również przygotowano konkurencje sportowe m.in. trzeba było zebrać jak największą ilość rozrzuconych balonów do tunelu,  skoki w workach.

Dla nauczycieli przygotowano jedną  konkurencję sportową bieg z woreczkiem na głowie.

Najwięcej punktów zdobyła i Puchar z rąk wójta Kamieńca Piotra Halasza odebrała drużyna z Przedszkola Gminnego w Kamieńcu.

Konferansjerkę prowadziły nauczycielki Anna Poznaniak i Alicja Lemańska.

Celem imprezy było m.in. kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną,  kształtowanie umiejętności uczestnictwa w zawodach , konkurencjach sportowych, oraz   rozwijanie umiejętności  efektywnego współdziałnia  w grupie. MK

Brak komentarzy

Napisz komentarz