Tomek z Pucharem Burmistrza

Tomek z Pucharem Burmistrza
W odstępie dwóch tygodni Tomek Brodowski sięgnął po raz drugi po najwyższe laury na zawodach wędkarskich. 7 lipca na festynie wędkarskim w parze z Jakubem Ławniczakiem zajęli pierwsze miejsce. W dniu 22 lipca już solo zdecydowanie tryumfował z rezultatem 5980 kg ryb.
W minioną niedzielę (22.07) nad jeziorem Lipno do zawodów o Puchar Burmistrza przystąpiło dwudziestu wędkarzy przynależnych do stęszewskiego koła 121 PZW. Tym razem w szranki stanęli seniorzy. Zadecydowano, że zawodnicy będą łapali od strony nasypu kolejowego i na tyłach wału boiska sportowego.
Zawodnicy spotkali się rychło, bo już o godz. 6.00 rano. Rozlosowano miejsca i wędkarze zaczęli przygotowywać sprzęt. Do wody poszły zanęty. O godzinie 7.00 zaczęła się rywalizacja. Z początku niespecjalnie ryba brała. Skoro już jednak, któraś dała się złapać to była bez wymaganego wymiaru i wracała do wody. Później było już znacznie lepiej. Regularnie ciągnął ryby Tomek Brodowski. Duże okazy wyciągał z jeziora Robert Grędas. Dobrze radzili sobie i sporo wrzucali do siatki ryb Agata Kaczmarek i Marek Kaczmarek. Powodów do radości specjalnie nie miał Maria Hanke. Tego dnia ryba nie garnęła mu się na haczyk. Zupełne niepowodzenie zanotował Jerzy Nowak, który ukończył zawody z zerowym dorobkiem.
O godzinie 11.00 odtrąbiono koniec zawodów. Do pracy wzięli się sędziowie: Józef Gatniejewski i Piotr Jóźwiak. Sprawnie zważyli i pomierzyli największe okazy na poszczególnych stanowiskach. Komisyjnie dokonano podsumowania.
Po skonsumowaniu pieczonych kiełbasek ogłoszono wyniki.
I tak najlepsza szóstkę zawodów: I miejsce Tomek Brodowski 5980 kg., II Marek Kaczmarek 5280 kg., III Agata Kaczmarek 5180 kg., IV Krzysztof Kowalski 3880 kg., V Henryk Majorczyk 3060 kg., VI Robert Grędas 2820 kg. w tym najdłuższa ryba 37 cm.
Zwycięzca zwodów Tomek Brodowski otrzymał z rąk burmistrza Włodzimierz Pinczaka Puchar, a najlepsza szóstka wybrała sobie nagrody. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz