Trzeci, letni turniej w kopa sportowego w Zbęchach

Puchar Burmistrza Krzywinia dla Jerzego Cieślaka

W niedzielę 8 lipca br. pod namiotem w Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Zbęchach, w gminnie Krzywiń odbył się Trzeci, Letni Turniej w Kopa Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń. Rozgrywany został w ramach festynu „Wianki”. W imprezie wzięło udział 124 zawodników, w tym 4 panie.

Turniej rozgrywany był w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji kobiet, zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Zawody wygrał Jerzy Cieślak z Kościana, który zgromadził 18 punktów dużych i 89 małych. Zwycięzca wywalczył puchar ufundowany przez Burmistrza Jacka Nowaka.

Drugie miejsce zajął Aleksander Majsnerowski z Jutrosina. Za „srebro” odebrał puchar Wiceburmistrza Krzywinia Bartosza Kobusa.

Na trzeciej lokacie uplasował się Zdzisław Kaźmierczak z Kluczewa. Odebrał puchar, który ufundowała przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Krzywiń Krystyna Motławska.

Na kolejnych miejscach zawody ukończyli: IV Bogdan Latanowicz z Krzemieniewa, V Jacek Walter z Poladowa (gmina Śmigiel), VI Ireneusz Warzybok z Chludowa, VII Andrzej Sobkowiak z Poznania, VIII Andrzej Skórzewski z Kobylnik, IX Ryszard Woźniak z Piasków, a X miejsce przypadło dla Jakuba Grygiela z Siedlenina.

Kategorię kobiet wygrała Barbara Skórzewska z Kobylnik gmina Kościan. Odbrała puchar ufundowany przez sołtysa wsi Zbęchy Zbigniewa Zielińskiego

W klasyfikacji indywidualnej pierwsza trójka otrzymała puchary a dla 30 najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody.

Nagrodę ufundowaną także przez sołtysa otrzymał najstarszy zawodnik turnieju Leonard Majchrzak z Kobylina.

Puchary i nagrody wręczał sołtys Zbęch.

Nad sprawnym i regulaminowym przebiegiem turnieju czuwali Adam Wysocki i Grzegorz Ratajczak (sędzia główny zawodów) z Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. KSKS było współorganizatorem imprezy.

Profesjonalną obsługę techniczną zawodów zapewniła Agata Ratajczak.(k)