Głuchowska OSP na równi ze zawodowcami

Głuchowska OSP na równi ze zawodowcami
W dniu 1 maja br decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej RP, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuchowie w gminie Czempiń, otrzymali „glejt” na wejście do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka została wpisana do rejestry tegorocznych, jako trzydziesta siódma w kraju.
Można rzec, że spełniły się ich marzenia, po latach budowania mocnych podstaw głuchowskiej OSP, kierowanej przez prezesa Jana Ratajczaka.
Akt nadania o włączeniu w struktury KSR-G odbył się przed nową remizą. Dokonali tego 15 czerwca: komendant Komendy Powiatowej PSP w Kościanie Robert Natunewicz, w asyście prezesa PZ OSP W Kościanie Tomasza Grzelczyka i komendanta OSP w Czempiniu Jana Kasperskiego. Dokument odebrał naczelnik głuchowskiej jednostki Michał Wojtkowiak.
Całość uroczystości dopełnili: poczet sztandarowy, zastępy druhów w galowych mundurach i zaproszeni goście, w tym komendanci KP PSP w Kościanie w stanie spoczynku Leon Mądry i Jarosław Tomaszewski.
W okolicznościowym wystąpieniu Prezes OSP w Głuchowie Jan Ratajczak nawiązał do historii miejscowej straży. Wspomniał o budowie nowej remizy na miarę XXI wieku, aż do nobilitującego włączenia do KSR-G. Podkreślił zaangażowanie gminnych i powiatowych władz w doposażenie jednostki. Pochwalił swoich druhów coraz lepiej wyszkolonych, gotowych do działań w każdej chwili i warunkach.
Głos podczas uroczystości zabrali: Starosta kościański Bernard Turski, komendant KP PSP Robert Natunewicz, jego zastępca Andrzej Ziegler i burmistrz Czempina Karol Malicki.
Warto też wspomnieć, że w ubiegłym roku OSP w Głuchowie obchodziła 70-lecie istnienia. W tym roku ukończono i poświecono nową remizę.
Na twarzach głuchowskich druhów było widać dumę, a zarazem pewność, że podołają nowym wyzwaniom. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz