KTORĘDY DO NIEPODLEGŁEJ

KTORĘDY DO NIEPODLEGŁEJ
Tytuł tego tekstu, to także tytuł Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Granowie. Był już po raz szesnasty. W tym roku patronat nad tym wydarzeniem objął Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.
Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, jednocześnie realizowanie hasła „Rok dla Niepodległej”.
Uczestników, nauczycieli oraz rodziców w p rogach Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich powitał Ryszard Grajek wraz z wicestarostą Powiatu Grodziskiego Antonim Kłak i sekretarzem Gminy Granowo Hanną Kaczmarek.
Uczestnicy przyjechali ze szkół w: Kamieńcu, Ptaszkowie, Jabłonnie (gmina Rakoniewice), Konojadzie (gmina Kamieniec), Grodzisku Wlkp., Kąkolewie i Rakoniewicach, podzielono na irzy kategorie: klasy I-III, klasy IV-VI i VIII oraz gimnazjalne klasy II i III-cia.
Inicjatorką konkursu była Magdalena Kalemba-Borowczak. Powiedziała ona, że wybierając temat tegorocznego konkursu sugerowała się również setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
– Zdawaliśmy sobie sprawę, że temat nie jest łatwy, jednak wybraną tematyką chcieliśmy podkreślić wagę tegorocznych wydarzeń. Stu dziesięciu uczestników potwierdziło, że temat dzieciom i młodzieży nie jest obcy, a o tęsknocie do Ojczyzny, o miłości do Polski można mówić w różnorodny sposób – dodała.
Uczniowie recytowali wiersze takich poetów, jak Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej, Jerzego Lieberta – to ci młodsi. Starsi natomiast przygotowali Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Wisławę Szymborską.
W kategorii SP klas I-III pierwsze miejsce zajęła Iga Szumna SP w Rakoniewicach. Drugi był Jakub Kosiński SP – Kąkolewo, a III miejsce przypadło dla Julii Kinal ze SP w Kamieńcu. Wyróżnienie otrzymała Zofia Walkowiak z tej samej Szkoły.
W kategorii SP klas IV –VI – pierwsza lokalta dostala się w ręce Julii Halasz ze SP w Parzęczewie. Drugie miejsce zajęła Maria Dalaszyńska ze SP nr 1 w Grodzisku, a III był Radosław Mańkowski – SP nr 4 Grodzisk Wielkopolski. Wyróżnienie odebrała Maja Borowczak – także ze SP nr 4.
W kategorii klas VII SP, II i III gimnazjalnych pierdze miejsce zajęła Nicola Sobieraj z grodziskiej podstawówki nr 2. Druga była Urszula Frąckowiak ze SP Ptaszkowo, a III miejsce przypadło dla Zuznny Helbin ze SP z Jabłonnej. Wyróżnienie otrzymałą Karolina Galusik ze Szkoły Podstawowej w Konojadzie.
Za pośrednictwem KL organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie w organizacji konkursu Staroście Powiatu Grodziskiego Mariuszowi Zgaińskiemu, Wójtowi Gminy Granowo oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Granowie. Mirosława Kałek
g-polska1

Brak komentarzy

Napisz komentarz