Pieczarkowo w Wielichowie

Pieczarkowo w Wielichowie
Po raz dwudziesty czwarty w Wielichowie zorganizowano Święto Pieczarki. Dwudniowe świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie 26 maja, na miejscowym stadionie. Na scenie prezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyczne.
Gwiazdami tego wieczoru byli DJ Disco & Mc Polo oraz zespół Fun Factory.
Z kolei niedzielne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Św. odprawiona w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w intencji producentów grzybów uprawnych.
Po mszy uczestnicy przeszli na miejscowy Rynek, skąd wyruszył barwny Pieczarkowy Korowód. Szedł ulicami Wielichowa.
Korowód prowadziła Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego pod batutą Renaty Kubale.
Korowód przeszedł na miejscowy Stadion Sportowy. Tam, zgodnie z tradycją wykonano pieczarkowy obrzęd dożynkowy. Wykonała go młodzież z miejscowej szkoły.
Po tych wydarzeniach młodzi ludzie wręczyli kosze pieczarek na ręce pani burmistrz Wielichowa Honoraty Kozłowskiej oraz przewodniczącej Rady Genowefy Feldgebel.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wręczenie nagród w konkursach pieczarkowych.
MISS PIECZARKI 2018 została Sandra Gajska z Wilkowa Polskiego. MISTEREM PIECZARKI 2018 został Wojciech Zdarta z Wielichowa.
Wyróżnienie przyznano dla Aliny i Mirona Szafrańskich z Wielichowa.
W kategorii KOROWÓD PIECZARKOWY – I miejsce zajęła klasa 0c z Wielichowa, II miejsce klasa VIIa z Wilkowa Polskiego, III miejsce klasa 0a z Wielichowa, IV miejsce klasa III c z Wielichowa, V miejsce klasa SP Łubnica.
Wyróżnienia otrzymali: klasa VI i VII SP Wilkowo Polskie, klasa 0 b i 0 a Wielichowo, klasa III b Wielichowo, klasa V, V b, VII b i VII c Wielichowo.
W konkursie na „Największą wyhodowaną pieczarkę” I miejsce zajęła Monika Walenciak z Kobylnik waga 2.830 kg obwód kapelusza 135 cm, II miejsce zajął maciej Radny z Wielichowa waga 2.585 kg obwód kapelusza 89 cm, III miejsce Magdalena Jędrzejczak Wielichowo waga 2.016 kg obwód kapelusza 98 cm.
W Otwartym Turnieju Warcabowym, który prowadził Tomasza Maćkowiak I miejsce zajął Stanisław Glura, II mijsce Franciszek Marach, III miejsce Waldemar Marach.
W konkursie kulinarnym „Smaki Pieczarki” I miejsce zajęły panie z KG z Wielichowa, II miejsce panie z KG w Trzcinicy, III miejsce panie z KG w Wilkowie Polskim.
W Zawodach Wędkarskich, które odbyły się na terenie stawów hodowlanych w Rostarzewie udział wzięło jedenaście drużyn. Największą ilość ryb złowili i I miejsce zajęła drużyna Usługi Transportowe Nadobnik 21,56 kg, II miejsce zdobyła drużyna Gwiazdy Karasiowe 16,10kg, III miejsce drużyna Firma Terra 14,98 kg.
Najlepszym wędkarzem został Tomasz Kostrzyński złowił 11,29 kg ryb.
W godzinach popołudniowych na scenie prezentowały się grupy taneczne wśród nich grupa cheleederek z Wielichowa „Bo jak nie my to kto”, którą publiczność nagradzała gromkimi brawami i okrzykami.
Wieczorem natomiast na scenie pojawił się DUET CARO i zaprosił na śląską biesiadę.
. A o godzinie 20.30 na scenie wystąił CZADOMAN znany m.in. z „Ruda tańczy jak szalona”.
Ponadto imprezie towarzyszyły pokazy, degustacje, wystawy przetworów pieczarkowych , promocja potraw przygotowana na bazie pieczarki. M

Brak komentarzy

Napisz komentarz