Dzień Dziecka – Wronczyn, Strykowo, Stęszew

Dzień Dziecka – Wronczyn, Strykowo, Stęszew

W Gminie Stęszew z okazji Dnia Dziecka w wielu miejscowościach odbywały się imprezy dla milusińskich. W różnych terminach organizowano coś dla ciała i ducha. Odwiedziliśmy imprezy we Wronczynie, Strykowie i Stęszewie. Wszędzie przygotowano gry, zabawy, pokazy oraz smakołyki dla dzieci. Radość emanowała na buziach biorących udział w zabawie. Warto dodać, że Rady Sołeckie dostały wsparcie od Gminy i od sponsorów.

WRONCZYN

Jako pierwsi wystartowała Rada Sołecka Wronczyna i Zaparcina, wsparł ją sołtys Zygmunt Jankowiak. Na piątek 1 czerwca na obiekcie sportowym LZS Wronczyn im. Zenona Adamka przygotowano różnoraką rozrywkę dla dzieci. Były puszczane bańki. Do dyspozycji był dmuchany zamek. Na boisku trwały konkursy z piłką nożną. Z boku nieopodal trybuny stał duży pojemnik z wodą, w którym łowiono ryby. Obok była plansza z otworami, w które wrzucało się woreczki. Liczyły się zdobyte punkty.

Za każdą konkurencję dzieci otrzymywały smakołyki. Na obiekt przyjechał radiowóz policji z asp. Michałem Drabińskim. Przybyli wozami bojowymi druhowie z OSP w Strykowie. Dzieci mogły zapoznać się z super pojazdami, a nawet usiąść w kabinie i „kierować”.

Dla wszystkich był smaczne atrakcje, z lodami włącznie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Sołtys Zygmunt Jankowiak za pośrednictwem „KL” pragnie podziękować wszystkim osobom, którzy włączyli się do organizacji wspaniałej zabawy dla dzieci i tym, którzy ją wsparli finansowo.

STRYKOWO

Rada Sołecka, OSP Strykowo i Spójnia Strykowo 8 czerwca, na miejscowym obiekcie sportowym, z okazji Dnia Dziecka zorganizowała festyn. Zadbano o wszystko, aby zapewnić dzieciom beztroską zabawę.

Dla każdego przygotowano talon konsumpcyjno-rekreacyjny na: zapiekankę, watę cukrową, lody, zamek dmuchany-zjeżdżalnia i na żółwia dmuchanego.

Organizatorzy zrobili wiele dobrego przy wsparciu: Gminy Stęszew, PKO Banku Polskiego Oddziału 1 w Stęszewie, Banku Zachodniego WBK Oddział 1 w Stęszewie. Pomogli też radnych Gminy Stęszew: Barbara Sikorska i Jarosław Krupa. Dołożyli pomoc: Paweł Jeżewski, Zbigniew Juja, Paweł Kowalak, Artur Kowalski, Roman Lorenz, Krystyny Ornal, Romana Patelka, Roman Szulc i radny powiatowy Krzysztof Robaszyński.

Nie sposób nie zasygnalizować licznej grupy ludzi, którzy prowadzili imprezę na boisku, przy remizie, z boku na murawie oraz na boisku. Trzeba zaakcentować sympatyczne panie w kuchni, które przygotowywały dobre jedzonko.

Dużo się działo na obiekcie Spójni, o czym zaświadczają m.in. konkurencje i zabawy, w których był ranking najlepszych. Skrupulatnie zebrał je i przekazał „KL” prezes Gminnego Sportu – Sławomir Wiśniewski.

Wyniki konkurencji:

SKAKANIE PRZEZ LINĘ

Zwycięska drużyna: Ewa Górecka, Angelika Grześkowiak, Agnieszka Kolenda, Gabrysia Nowak, Jowita Wiśniewska

HULA HOP

 1. Julia Kramarczyk
 2. Marianna Ratajczak
 3. Gosia Walenciak

PODBICIA PIŁKI NOŻNEJ (NA BOISKU PIŁKARSKIM)

 1. Piotr Szymkowiak
 2. Mateusz Krupa
 3. Kuba Rożek

PIJANY ROWER (W MIASTECZKU ROWEROWYM)

 1. Kacper
 2. Katarzyna Lulczyńska
 3. Tobiasz Trafas

STRZAŁY DO BRAMKI (NA BOISKU PIŁKARSKIM)

 1. Remigiusz Pawlak
 2. Igor Uryzaj
 3. Nikodem Trafas

RZUT PIŁECZKĄ TENISOWĄ DO PIŁKI LEKARSKIEJ

 1. Julka Starczewska
 2. Zosia Skrzydlewska
 3. Igor Uryzaj

WYŚCIG Z WIADREM WODY (KONKURENCJA RODZINNA, DZIECKO Z RODZICEM)

 1. Grzegorz i Wojtek Beszterda
 2. Monika i Wiktor Andrzejewscy
 3. Ola i Gosia Pyrzyńscy

MARSZ NA SZCZUDŁACH

 1. Marianna Ratajczak
 2. Katarzyna Lulczyńska
 3. Blanka Gajda

PRZECIĄGANIE LINY (KONKURENCJA SOŁTYSA)

Drużyna w składzie: Nikodem Trafas, Wiktor Polaczek, Nikodem Rybarczyk i Bartek Przybylak pokonała drużynę w składzie: Alan Szpoper, Jakub Jankowski, Igor Uryzaj i Mateusz Krupa.

Należy też dodać, że z imprez towarzyszących było jeszcze: rysowanie na placu – konkurencja artystyczna, zumba, konkurencje dla małych dzieci, radiowóz policyjny z mł. asp. Michałem Drobińskim, wóz strażacki OSP w Strykowie, przejażdżki bryczkami ciągnionymi przez kucyki Bogdana Jędraszyka i Bernarda Jankowskiego.

Był miły akcent dla małych i dużych piłkarzy miejscowej Spójni Strykowo. W godzinach popołudniowych burmistrz Włodzimierz Pinczak przekazał na ręce prezesów Mateusza Przybyłowskiego i Jacka Nowickiego kluczyki do nowego ciągnika kosiarki, aby mogli dbać o murawę na boisku.

Odbył się też mecz, między adeptami Spójnia, a działaczami, w której gościnne zagrali: komendant stęszewskiej policji Paweł Maślana, prezes Lipna Stęszew Dariusz Przynoga i radny Jarosław Krupa. Ponadto w tej ekipie zgrali: Mateusz Przybyłowski, Jacek Nowicki, Darek Idkowiak, Krzysztof Rozumek, Maciej Rychlik, Marcin Targowski, Roman Szulc, Zdzisław Borowicz, Damian Walenciak, Tomasz Szymański, Łukasz Nowak, Łukasz Idkowiak, Artur Kowalski. W tym pojedynku liczyła się zabawa, a nie wynik.

Organizatorzy Dni Dziecka w Strykowie na łamach „KL” dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie imprezy.

STĘSZEW

W ramach Dnia Dziecka burmistrz Stęszewa 10 czerwca zaprosił mieszkańców gminy na Piknik Rodzinny Całość odbywała się na obiekcie Lipna przy ulicy Trzebawskiej i została zaprojektowana, jako „Wioska sportu”.

Był to ciekawy pomysł, w którym zawarto miejsca na rozgrywanie zawodów, konkurencji i zabawy. W jednym zawarto edukację, ruch i lekki wysiłek.

Na imprezie były nowości w postaci wyścigu biedronek, meczu piłki nożnej w specjalnych strojach. Nazwano to piłką fartuchową. Były też ogromne klocki „leggo”.

Rywalizowali rodzice ze swoimi pociechami. Humory dopisywały, bo zabawa była przednia.

Frekwencja na pikniku rodzinnym, pomimo zachmurzonego nieba była bardzo duża.

Seweryn Kaczmarek

Brak komentarzy

Napisz komentarz