Pod patronatem Kuriera lokalnego

Niebawem w Stęszewie zostanie oddana do użytku niezła sal sportowo-widowiskowa przystosowana do rozgrywania hokeja na trawie, ale póki co stęszewskie hokejowe drużyny Lipna musza korzystać z wynajętych miejsc.
Dlatego 22 stycznia III Turniej Ligi Centralnej, w halowej odmianie hokeja na trawie odbywał się w hali Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Poznań przy ulicy Chwiałkowskiego. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Lipno Stęszew – sekcja hokeja na trawie.
Jest to drugi szczebel rozgrywek halowych w Polsce i już od kilku lat drużyny, których nie stać na rozgrywki halowe organizowane przez Polski Związek Hokej na Trawie sami organizują te rozgrywki systemem turniejowym.
Pierwszy turniej został rozegrany jeszcze w grudniu w Skierniewicach, drugi na początku stycznia w Rypinie.
Sponsorem tytularnym tego turnieju tak jak w latach poprzednich była firma ENEA Operator.
Dzięki staraniom członka Zarządu Lipna Marka Boińskiego, firma ENEA Operator ufundował komplet nowych stroi, w których wystąpiły stęszewskie zespoły.
W tegorocznej edycji rozgrywek wzięły udział następujące drużyny: KS Polonia Skierniewice, UKS Lutkówka, UKS Bałagany Łubianka, PKS Staś Rypin, Sokół Warszawa, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, Lipno I Stęszew i Lipno II Stęszew.
Na ten turniej do Poznania razem z rodzicami pojechali nasi najmłodsi zawodnicy ze Stęszewa. To drużyna Skrzatów. Oni byli, aby kibicować starszym kolegom, a niektórzy również i swoim ojcom.
Skrzaty mogły zaprezentować się na dużej hali przed rodzicami i starszymi kolegami podczas przerwy w rozgrywkach.
Stolik techniczny obsługiwali działacze stęszewskiego hokeja w osobach Waldemar Jankowski, Przemysław Derda i Marek Boiński. Opiekę medyczna zapewnił ratownik medyczny Maciej Moszner. Sędziami w turnieju byli licencjonowani sędziowie PZHT – Jarosław Pluciński, Aleksander Wierzbicki i Rafał Frydyk. Cała trójka jest z Gniezna.
Zawodnicy, jak i kibice mogli korzystać z bufetu prowadzonego przez stęszewską juniorkę Julię Osses, a po meczach dla wszystkich został przygotowany posiłek.
Ostatni turniej zostanie rozegrany w niedzielę 5 lutego w Tarnowskich Górach. W drużynie pierwszego (I) Lipna zabraknie czterech zawodników. Oni wezmą udział halowych Mistrzostwach Świata w Niemieckim Klefeld.
W składzie Polskiej Reprezentacji znaleźli się brakarz Jarosław Dubert, Robert Braszak , Piotr Adrian i Rafał Snela.
Skład drużyny LIPNO I w III turnieju: Robert Braszak, Jakub Trybus, Jakub Szyfter, Piotr Adrian, Piotr Poszwa, Rafał Snela i Maciej Berus.
Skład drużyny LIPNO II w III turnieju: Wojciech Idowiak, Piotr Kociemba, Jedrzej Chraplak, Dawid Chróst, Krzysztof Norkiewicz, Dawid Jędrzejczak i Jarosław Dubert.
Trenerem w tym turnieju był Marcin Olejniczak, a kierownikiem drużyn Waldemar Dzierla.
Skład drużyn Skrzatów:
Pomarańczowi od lewej strony: Filip Musiał, Kuba Tajsner, Jasiu Dzieńdziura, Edek Iwański i Adam Derda. Trenerzy Przemysław Derda i Maciej Molicki.
Niebiescy od lewej strony: Jasiu Snela, Wiktor Woźniak, Eryk Tabaka, Hubert Kaczmareki oraz Grzegorz Iwański.

WYNIKI MECZÓW
Lipno Stęszew II 2 – 3 Ósemka T. G.
UKS Lutkówka 1 – 2 Polonia Skierniewice
Lipno Stęszew I 4 – 3 Ósemka T.G.
Sokół Warszawa 0 – 5 Staś Rypin
Bałagany Łubianka 5 – 2 Lipno Stęszew II
UKS Lutkówka 1 – 3 Ósemka T. G.
Sokół Warszawa 0 – 5 Lipno Stęszew I
Staś Rypin 0 – 5 Bałagany Łubianka
Polonia Skierniewice 0 – 3 Lipno Stęszew II
Lipno Stęszew I 5 – 2 Staś
UKS lutkówka 0 – 5 Bałagany Lubianka
Ósemka T.G. 5 – 0 Sokół Warszawa
Lipno Stęszew I 3 – 3 UKS Lutkówka
Bałagany Łubianka 6 – 1 Polonia Skierniewice
Lipno Stęszew II 3 – 1 Staś Rypin(opr.WD)

Brak komentarzy

Napisz komentarz