Retrospekcyjna podróż

Retrospekcyjna podróż

Otwarcie wystawy przez Muzeum Regionalne w Stęszewie zaraz po patriotycznej uroczystości na miejscowej Starówce w dniu 3 maja było przysłowiowym strzałem w „dziesiątkę”. Przybyło tak wielu chętnych, że duża sala Muzeum nie mogła wszystkich pomieścić. Wytrwali oczekiwali przed budynkiem na swoją kolej.
Na otwarcie przybyła grupa też Francuzów z zaprzyjaźnionej ze Stęszewem gminy Pleine – Fougeres.
Wpływ na wysoką frekwencję miał wernisaż fotograficzny pod hasłem „Stęszew w retrospekcji”. Autorkami zdjęć były uczennice stęszewskiego Gimnazjum: Sara Bednarczyk, Zuzanna Golec i Anna Grzelczak.
Dziewczyny – dyskretnie wspierane przez nauczycielkę Stellę Gołąb- Szlejf – na kanwie starych zdjęć sprzed kilkudziesięciu lat, wykonały aktualne fotki tych samych obiektów. Porównanie jest niesamowite. Widać, jak wiele w mieście się zmieniło.
Dyrektor Muzeum Katarzyna Jóźwiak po powitaniu przybyłych przedstawiła młode fotografki. Pogratulowała pomysłu i zachęcała do dalszej przygody we fotograficznej pasji.
Każda z dziewczyn powiedziała, jakie miała motywacje do wykonania i wybrania właśnie tych zdjęć.
Ciepłe słowa padły też ze strony przybyłych na wernisaż.
Dalej ze zainteresowaniem oglądano zdjęcia. Na gorąco nie brakowało ciekawych komentarzy. Było widać, że wystawa bardzo się podoba.
Pracownicy Muzeum, zgodnie ze zwyczajem, jaki towarzyszy otwarciu wystawy – przygotowali placek i napoje. Amatorów na pieczywo było wielu.
Tych, co nie zdołali przybyć na otwarcie informujemy, że można będzie ją oglądać w Muzeum Regionalnym w Stęszewiee do 30 września br. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz