Taekwondo Olimpijskie z Kościana i Wolsztyna

Taekwondo Olimpijskie z Kościana i Wolsztyna

Gratulacje dla zawodników trenera Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak, czyli Igora Płatników z Wolsztyna, który zdobył tytuł mistrza Polski oraz dla Julii Olbińskiej z Kościana za tytuł wicemistrzyni Polski, który zdobyła w pierwszym dniu zawodów.

Zawodnicy taekwondo udali się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. W dniu 27 kwietnia w Swarzędzu-Zalasewie rozpoczęła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych.

W dniach 28 – 29 kwietnia, na tej samej hali rozegrano konkurencję w Taekwondo Olimpijskim. Na tej prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć zawodników UKS Smoki Rakoniewice, w tym roku kwalifikacje do startu, na podstawie rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, zdobyło tylko dwóch zawodników z Rakoniewic – Zuzanna Misiorna i Jakub Turała.

Młodzi zawodnicy wraz z innymi podopiecznymi Trenera Krzysztofa Frankiewicza z Kościana i Wolsztyna mieli okazję uczestniczyć w ceremonii otwarcia Olimpiady, zapalenia znicza olimpijskiego i przygotowanych przez organizatorów pokazów artystycznych.

Następnego dnia rozpoczęły się rywalizacje w konkurencjach technicznych i w walkach.

Nasi zawodnicy swoje walki stoczyli w niedzielę. Zuzia wygrała wszystkie walki i obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski. Kubie tym razem niestety nie udało się stanąć na podium i zajął miejsce tuż za nim.

Ostatecznie UKS Smoki zajęły 25 miejsce wśród 48 klubów z całej Polski i przyczyniły się do zwycięstwa województwa wielkopolskiego w kwalifikacji województw.

Gratulacje dla zawodników trenera Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak, czyli Igora Płatników z Wolsztyna, który również zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dla Julii Olbińskiej z Kościana za tytuł Vice Mistrzyni Polski, który zdobyła w pierwszym dniu zawodów.

Pozostali zawodnicy Trenera Frankiewicza, którzy zostali zakwalifikowani do zawodów to – Martyna Chlebek, Filip Tomyślak i Emilia Capała którym zabrakło szczęścia i nie zajęli miejsc medalowych.(opr.r)

Brak komentarzy

Napisz komentarz