Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym Pilzno Czechy 6

Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym Pilzno Czechy 6 – 12.05.2018r
Po raz kolejny zawodnicy Kobry Kościan mogli potwierdzić swoją klasę. Tym razem na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Pilznie.
Do Czech pojechało trzech kościańskich zawodników. Debiut na scenie międzynarodowej zaliczyła Wiktoria Zalesińska w kategorii juniorek do lat 18. W swojej grupie wagowej +84, Wiktoria wywalczyła drugie miejsce, z łącznym wynikiem 352,5kg (P 160, WL 72,5, MC 120).
Wśród juniorek do lat 23 kategorii 63kg wystartowała kolejna zawodniczka, wielokrotnie utytułowana Magdalena Malcherek. Był to jej pierwszy start w tej kategorii wagowej. Magda potwierdziła swój sportowy profesjonalizm, zaliczając w przysiadzie rekord życiowy. Łącznie w trójboju uzyskała 405kg (P 170, WL 90, MC 145). Z tym wynikiem Magda zdobyła 5 miejsce.
Wśród juniorów do lat 18 kategorii 59kg, wystartow ał Andrzej Fellman. Najmłodszy w swojej kategorii, bo zaledwie 15-stoletni Andrzej pechowo spalił trzy podejścia w przysiadzie. Z powodu błędów technicznych żaden siad nie został zaliczony. Jednakże Andrzej nie poddał się i dokończył zawody pobijając swoje rekordy życiowe w kolejnych bojach. Wycisnął 77,5kg, a w martwym ciągu zaliczył 150kg. Gdyby nie trema podczas przysiadów, Andrzej miał szansę powalczyć o brązowy medal. Na szczęście ma jeszcze dwa lata na szlifowanie techniki i walkę o medale w tej kategorii wiekowej.
– Gratulujemy zawodnikom Kobry Kościan – mówi trener Roman Szymkowiak. Życzę im kolejnych sukcesów. Klub pragnie podziękować sponsorom: Dirty Ray za koszulki dla wszystkich klubowiczów, Jarosławowi Donajowi, Mirkowi Stuckiemu oraz włądzom powiatu i miesta Kościan – podsumował trener.
My gratulujemy twórcy tych sukcesów, czyli Romanowu Szmykowiakowi.(opr. maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz