Kolejne medale dla Kobry Kościan

W weekend 20-22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym. Tym razem zawody miały miejsce w Kielcach. Nie mogło na nich zabraknąć kościańskiego klubu Kobra Kościan, który od kilkudziesięciu lat odnosi liczne sukcesy na arenie narodowej oraz międzynarodowej.
Zawodnicy Kobry Kościan, wywalczyli kolejne medale: 7 złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. Łącznie było ich dziewięć, a Klub reprezentowało dziesięciu zawodników.
Okoliczności samych mistrzostw były bardzo widowiskowe, bo równolegle – na tej samej, olbrzymiej hali – odbywały się zawody MMA, Kulturystyki, Fitness, Karate i Jujutsu.
Poza rywalizacją uczestnicy mogli podziwiać najróżniejsze wystawy związane z tematyka sportową. Były też taneczne pokazy, a do tego można było uczestniczyć w licznych konkursach. Uczestniczyć mógł każdy. Frekwencja zatem była bardzo wysoka.
Pierwszy medal dla Kobry wywalczyła Klaudia Murza w kategorii 84kg Juniorek do lat 16. Klaudia zdobyła złoto z wynikiem 300,5kg w trójboju. Przysiadła 123kg, poprawiając w tym boju i tej kategorii rekord Polski o pół kilo! W drugim boju wycisnęła 40kg, a w martwym ciągu zaliczyła 137,5kg.
Kolejny sukces odniosła, niezawodna Magdalena Malcherek, w kategorii 63kg Juniorów do lat 20. Magda zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 352,5 w trójboju (P 130kg, WL 72,5kg, MC 150kg).
W tej samej grupie wiekowej, w kategorii 72kg, brązowy medal wywalczyła Paulina Rybak uzyskując 312,kg w trójboju (P 120kg, WL 57,5kg, MC 135kg).
Sukcesy zawodniczek zwieńczyła Wiktoria Zalesińska w kategorii 84+kg, która z łącznym wynikiem 327,5kg (P 140kg, WL 57,5kg, MC 130kg), zdobyła złoty medal. Tym samym, zawodniczki Kobry wywalczyły trzecie miejsce drużynowe wśród Juniorek do lat 20.
Wśród zawodników, pierwszy medal zdobył Andrzej Fellman w kategorii 59kg Juniorów do lat 16. Wywalczył złoto z wynikiem łącznym 330kg, we wszystkich bojach (P 125kg, WL 65kg, MC 140kg). Pechowcem zawodów okazał się Łukasz Pluskota, który wystartował w kategorii 83kg Juniorów do lat 20. Niestety, trema sprawiła, że Łukasz nie zaliczył żadnego podejścia w wyciskaniu leżąc, co wykluczyło go z rywalizacji w trójboju. Łukasz jednak nie poddał się i dokończył zawody przysiadając 150kg oraz zaliczając w martwym ciągu 180kg. Dodamy tylko, że ten sam ciężar, co spalił na ławeczce, wycisnął z łatwością pół godziny po starcie.
W tej samej grupie wiekowej w kategorii 120+kg wystartował Andrzej Rusek. Andrzej zgarnął złoto, uzyskując 590kg w trójboju (P 235kg, WL 120kg, MC 235kg). Wśród weteranów 40-49lat najsilniejszy w kategorii 120+kg okazał się Łukasz Chruścicki z wynikiem 665kg w trójboju (P 250kg, WL 145kg, MC 270kg).
Drugie miejsce w tej samej grupie wagowej i wiekowej zdobył Robert Zalesiński – tata wspomnianej powyżej zawodniczki – Wiktorii. Robert uzyskał w trójboju 482,5kg (P 160 kg, WL 122,5kg, MC 200kg).
Ostatni medal dla Kobry wywalczył wielokrotnie utytułowany na międzynarodowej arenie, Włodzimierz Żmijewski. Pan Włodzimierz zdobył złoty medal w kategorii 74kg Weteranów 60-69lat. Uzyskał wynik 523,5kg (P 200 WL 72,5 MC 251). Wyniki Kobry mówią same za siebie.
Kościańscy zawodnicy zostali w tym roku nominowani, jako reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy w Pilźnie. Są to: Wiktoria Zalesińska, Magdalena Malcherek i Andrzej Fellmann. W Kielcach potwierdzili swoją klasę, zdobywając złote medale.
Trenerem Klubu jest Roman Szymkowiak i jemu należą się także duże gratulacje.
*Klub Kobra Kościan, pragnie serdecznie podziękować sponsorom: czempińskiej firmie Dirty Ray za koszulki dla wszystkich