WSTĘPNY EGZAMIN

WSTĘPNY EGZAMIN
Dwudziestu trzech uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim z klas II i III odbywających praktyki zawodowe w prywatnych salonach i zakładach fryzjerskich przystąpiło do sprawdzianu kontrolnego we fryzjerskim zawodzie.
Wstępny egzamin odbył się w niedzielę w sali Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości przy ul. Szerokiej w Grodzisku Wielkopolskim.
Zadaniem dla uczniów klas II, działu damskiego było nakręcenie trwałej ondulacji, strzyżenie zgodnie z nowoczesnymi trendami mody, nakręcenie pierścieni-klipsów, wyciskanie fal na całej głowie, modelowanie fryzury przy pomocy suszarki ręcznej i szczotki.
Zadaniem dla klas II, działu męskiego było strzyżenie fryzury użytkowej z wyczesaniem.
Uczniowie klas III z kolei musieli uczesać fryzury wieczorowe w modnej linii, ponadto wykonać cały zakres czynności z klasy II. Ta sama grupa wiekowa w dziale męskim powinna była wyczesać fryzury klasyczne na człowieku lub na sztucznej głowie.
Uczniowie odbywają praktyki i szkolą się pod okiem instruktorów w następujących właścicielek salonów fryzjerskich: Natalii Piątkowskiej, Ewy Nowickiej, Wiktorii Marzeny Pajchrowskiej, Teresy Cieleckiej, Karoliny Glapy oraz Izabeli Liszki – wszystkie z Grodziska Wlkp., Ponadto uczą się zawodu w firmach: Ewy Michalskiej i Joanny Wojtyńskiej-Fedorowicz -obie z Rostarzewa, Aleksandry Baranek z Wielichowa, Ilony Wróblewskiej i Magdaleny Gemskiej z Rakoniewic oraz Galeria Fryzur Artura Wieczorka z Buku.
Uczniowie klas trzecich wkrótce przystąpią do egzaminu czeladniczego, który odbędzie się Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.
Należy dodać, że uczennice Zespołu Szkół im. E. Kwiatkowskiego: Klaudia Mikołajczak z klasy III i Wiktoria Hojka z klasy I, w marcu tego roku brały udział w eliminacjach do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa. Organizowany jest po raz piętnasty Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego. Dziewczyny zajęły wysokie miejsca: Klaudia Mikołajczak – trzecie, a Wiktoria Hojka piąte miejsce w kategorii – fryzura dzienna konsumencka. Wykonały strzyżenie i uczesanie z przeczesaniem na fryzurę wieczorową.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz