Kubusiem” w Niedzielę Palmową pod świątynię

Kubusiem” w Niedzielę Palmową pod świątynię
Niedawno przeżywaliśmy Święta Wielkanocne. Dziś mała reminiscencja tamtych wydarzeń. Pokazujemy jak parafia pw. Świętego Ducha w Kościanie zorganizowała po raz kolejny inscenizację upamiętniającą wjazd Jezusa na osiołka do Jerozolimy.
W samo południe do licznie przybyłych wiernych w przewadze dzieci zgromadzonych niedopał świątyni przyszedł wikariusz ks. Artur Włodarczak.
Kapłan po odmówieniu modlitwy poświęcił przyniesione palmy. Następnie orszak poprzedzony Jezusem jadącym na kucyku udał się pod kościół. Wszyscy uczestnicy weszli do świątyni na Msze Świętą.
Kilka zdań o tym jakże ważnym święcie w kościele rzymsko – katolickim.
– Niedziela Palmowa zwana też Niedzielą Męki Pańskiej a także „Kwietną” lub „Wierzbną” przypada na siedem dni przed Wielkanocą. Kościół ustanowił to święto na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy. Syna Bożego wjeżdżającego do miasta na ośle witały tłumy.
W naszym kraju Niedziela Palmowa obchodzona jest od średniowiecza. Według obrzędu katolickiego wierni w tym dniu przynoszą do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia. Zgodnie z wolą Papieża Jana Pawła II od 1986 roku w tę niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz