Z muzyką i tańcem przez świat”

Z muzyką i tańcem przez świat”

Stało się już tradycją, że delegacja kościańskich Zespołów „Obrzanie”, „Złote kłosy” i zespołu młodzieżowego grupy tańca nowoczesnego, trenowanego przez Luizę Plutę odwiedza władze powiatu, miasta i gminy Kościan. W tym roku z zaproszeniem na coroczny koncert zespołów poszła kolejna grupa. Wśród odwiedzających władzę była twórczyni zespołów Elżbieta Kirstein-Franek. Towarzyszyli jej Luiza Pluta, tancerze z grupy młodzieżowej Natalia Górniak i Piotr Michałowski.
„Obrzanie” obchodziły w ubiegłym roku 20-lecie powstania. To prawie 120 osób skupionych w trzech grupach wiekowych. Najmłodsi mają cztery, pięć latek. Swoją siedzibę mają w Szkole Podstawowej w Kiełczewie.
Elżbieta Franek utworzyła też „Złote Kłosy”. One zadomowiły się w Zespole Szkół w Bonikowie. S troje dla „Kłosów ufundował radny powiatowy, mieszkaniec Bonikowa, współwłaściciel firmy „Akwizytor” – Kazimierz Józefowski.
Mali „Obrzanie:, gdy weszli w wiek młodzieżowy utworzyli grupę tańca nowoczesnego, trenowanego przez Luizę Plutę. Solistami grupy tancznej są Natalia Górniak i Piotr Michałowski.’
Na najbliższym koncercie swoje miejsce do koncertowania znajdą wszystkie grupy, w tym „Złote Kłosy”. Śpiewają w nim dorośli.
Tegoroczny uroczysty koncert odbędzie się 29 kwietnia w Kościańskim Ośrodku Kultury o godzinie 17-tej.
Tytuł koncertu, to „Z muzyką i tańcem przez świat”.(maz)

Foto 1

Brak komentarzy

Napisz komentarz