Żyły w odchodach i zamarzały na śniegu

Żyły w odchodach i zamarzały na śniegu

Zacytujemy wpis na portalu społecznościowym:

– Gratulacje dla tych, którzy o sprawie zgłosili. Bez komentarza dla tych którzy przemilczeli! Zastanówcie się czy wasze pupile żyją w „ludzkich” warunkach!”

Pod Stęszewem jest miejscowość Krąplewo. Jedna jej część łączy się z miastem, druga – nieco oddalona, to głównie mieszkańcy popegeerowskich domów. W tej drugiej części jest człowiek, który zapragnął mieć psy, ale szybko zapomniał, że to nie tylko krótkotrwała radość, ale głównie wiele obowiązków i koniecznej miłości okazywanej zwierzętom. Tego właściciel nie zamierzał psiakom dać.

Wreszcie ktoś ulitował się nad ich losem i zawiadomił poznańskie Pogotowie dla Zwierząt. Jest to Towarzystwo dbające o różne zwierzęta. Przedstawiciele dodotarli do Krąplewa. Weszli na posesję i dokonali szczegółowej kontroli warunków trzymania psó.

Na terenie gospodarstwa były 4 kojce. Budy były nieocieplone, przeciekały i nie chroniły przed złymi warunkami atmosferycznymi. Do tego będąc w zamkniętych kojcach załatwiały się w swoim otoczeniu. Miały pchły.

Trzy psiaki w typie bull gryzły kraty i deski z bezradności, kręciły się w kółko, goniąc swój ogon. Z kolei suczka w typie owczarka niemieckiego spała w budzie, w błocie i we własnych odchodach, bez garści słomy.

Na tej posesji mieszka kilka osób. Nikt jednak o psy nie dbał. Nie miały nie tylko wody, ale także swobodnego ruchu.

Kontrolujący najpierw przekazali właścicielowi uwagi, co do poprawy warunków informując, że jeśli nie zmieni sposobu trzymania psów zostaną one mu odebrane. Ostrzeżenie nic nie dało.

W związku z tym, że warunki nawet się pogorszyły, bo psy trzymany były na dużym mrozie, zawiadomiono o przestępstwie na Komisariacie Policji w Stęszewie. Zawiadomiony został też Urząd Gminy. Zwierzęta odebrano i do czasu zakończenia sprawy przebywać będą pod opieką Pogotowia.

Na koniec przytoczymy kolejną wypowiedź zamieszczoną na stronie Pogotowia.

– Zwierząt nie wystarczy posiadać! Po co taki kretyn bierze psy, jeśli je tak męczy? (maz)

foto Pogotowia dla zwierząt

Brak komentarzy

Napisz komentarz