WIELKANOCNY JARMARK


Degustacje wielkanocnych potraw żurku, babki, wielkanocne warsztaty dla dzieci, stoiska promocyjno handlowe, warsztaty naukowe, występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego podczas niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego.
Pierwszym punktem programu byłą dekoracja kościołą p.w. NSPJ wielkanocnymi palmami wykonanymi przez uczniów grodziskich szkół.
Następnie odbył się występy najmłodszej grupy Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk oraz Grodziskiej Orkiestry Dętej im Stanisława Słowińskiego pod batutą Renaty Kubale.
Ponadto mieszkańcy mieli okazję zakupić ozdoby oraz stroiki wielkanocne wykonane przez uczniów SP nr 1 w Grodzisku Wlkp., członków WTZ w Grodzisku Wlkp. oraz prezętujących się Pracowni Florystycznych.
Pracownicy Stołówki Gminnej w Grodzisku Wlkp. zapraszali do Wielkanocnej Kawiarenki na wielkanocny żurek z własnoręcznie wypieczonym chlebem.
Obok przy stoisku członkinie KG przygotowały wielkanocne pieczywo były różnego rodzaju wielkanocne babki i babeczki oraz kawa i herbata.
Na najmłodszych czekały Warsztaty Wikliniarskie każdy mógł wypleść sobie koszyczek oraz w Warsztatach Dekorowania Pisanek i Zdobienia Kartek wykonać kolorową pisanke.
Przy stoisku Warsztatów Naukowych uczniowie LO w Grodzisku Wlkp. zapoznawali z fizycznymi eksperymentami m.in. można było dowiedzieć się jak oddzielić żółtko od białka, jak zachowuje się jajko w Morzu Martwym oraz, jak sprawdzić świeżość jajka kurzego.
Włodarze gminy oraz radni Rady Miejskiej częstowali przechodniów wielkanocnymi babeczkami. M

Brak komentarzy

Napisz komentarz