WIELICHOWSKA TRADYCJA WIELKANOCY

WIELICHOWSKA TRADYCJA WIELKANOCY
Występy artystyczne przedszkolaków, uczniów SP i gimna zjum, prezentacja potraw i stroików wielkanocnych, prezentacja i degustacja wyrobów lokalnych firm, kiermasz ozdób wielkanocnych, warsztaty wikliniarskie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Wielichowa i okolic podczas wielkanocnego spotkania pt. „Wielkanocna tradycja wczoraj i dziś”
Impreza odbyła się po raz trzeci w sali gimnastycznej wielichowskiej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali organizatorzy, czyli burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska i dyrektor Szkoły Bogumiła Andrzejewska.
Program artystyczny rozpoczął się staropolskim Polonezem w wykonaniu uczniów klas II Gimnazjum. Następnie przed licznie zgromadzoną publicznością i zaproszonymi gośćmi prezentowali się uczniowie z różnych Szkół, i tak SP im. Polskich Poetów z Łubnicy, Zespół Śpiewaczy Wilkowianie z Wilkowa Polskiego, przedszkolaki z Przedszkola Świat Bajek z Wielichowa imiejscowa Szkoła.
Stoisko Zakładu Produkcyjno-Handlowego „Ceramex” z Wilkowa Polskiego prezentowało swoje wielkanocne wyroby.
Ponadto właściciele lokalnych firm, czyli Zakładów Mięsnych Kozłowski, wielichowskich GS-ów i Cukierni Danuty Grygiel z Wielichowa zapraszały na degustacji swoich wyrobów.
Spotkanie było okazją do wręczenia nagród i dyplomów dla uczniów SP i przedszkolaków biorących udział w konkursach o tematyce wielkanocnej.
Konkurs plastyczny „Tradycyjna pisanka wielkanocna” miał kilka kategorii.
KATEGORIA PRZEDSZKOLA I KL „0” – I miejsce zajęła Wiktoria Nowak przedszkole Świat Bajek w Wielichowie, II miejsce zdobył Kacper Jakubiak kl. „0” SP w Wielichowie, III miejsce Kajetan Gajska przedszkole w Gradowicach.
KATEGORIA KL. I-III SP – I miejsce zdobyła Vanessa Błaszczyk kl. III c, II miejsce zajął Wiktor Ciesielski kl. I c, III miejsce Oliwier Bartkowiak kl. I a wszyscy ze SP w Wielichowie.
KATEGORIA KL. IV –VII SP – III miejsce Angelika Krupka kl. V SP Wilkowo Polskie, II miejsce zajął Mateusz Woźny SP w Łubnicy, III miejsce Eliza Franek kl. VIIc SP Wielichowo.
W konkursie plastycznym „Polska pisanka wielkanocna” uczestniczyli gimnazjaliści. Pierwsze miejsce zajęła Daria Napieralska z klasy IIc, II miejsce zdobyła Zofia Chałupniczak – kl. IIc, III miejsce Klaudia Nowak kl III-c. Wszyscy z Wielichowa.
Był też konkurs na stroik wielkanocny. Pierwsze miejsce przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich z Trzcinicy. II miejsce zajęło KOło z Zielęcina, a III KG – Wielichowo. Wyróżnienie dano dla KGW w Wilkowie Polskim.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz