Florian Ajchler mistrzem Śmigla w kopa

Florian Ajchler mistrzem Śmigla w kopa
Karciane zmagania w Żegrówku
18 marca w sali wiejskiej w Żegrówku odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Śmigla w kopa sportowego.
Do rywalizacji łącznie przystąpiło 80 pasjonatów w tym dwie kobiety.
Zgodnie z regulaminem uczestnicy mieli do rozegrania pięć rund po 32 rozdania. W każdej turze zawodnik mógł uzyskać maksymalnie 4 tzw. „duże punkty”.
Turniej otworzył około godziny 10.00 Marcin Jurga – zastępca Burmistrza Śmigla, a następnie rozpoczęła się rywalizacja. Jak to bywa na zawodach momentami gra była bardzo zacięta.
W kwestiach spornych do akcji wkraczał i rozstrzygał sędzia zawodów Piotr Baranowski.
Przed ostatnią rundą gracze mieli czas na posiłek. Po kilku minutach wszyscy wrócili do stolików aby kontynuować sportowe zmagania.
Zwycięzcą turnieju został z 19 „dużymi punktami” Florian Ajchler reprezentujący gospodarza zawodów, czyli Żegrówko, II miejsce przypadło Andrzejowi Robakowskiemu, III natomiast Tomaszowi Ratajczakowi.
Kolejne lokaty zajęli: IV m. Bogdan Kowolka, V m. Henryk Mocek, VI m. Jarosław Melcer, VII m. Waldemar Kosiński, VIII Henryk Grobelny, IX Tadeusz Książyk, X Ireneusz Kaźmierczak
Klasyfikację kobiet wygrała Barbara Skórzewska. Rozlosowano także nagrodę pomiędzy wszystkimi graczami. W tym roku fortuna uśmiechnęła się do zawodnika z numerem 60, czyli do Bartosza Klechy z Żegrowa w gminie Śmigiel.
Ośrodek Kultury Fizycznej I Rekreacji w Śmiglu pragnie podziękować panu Grzegorzowi Ratajczakowi Prezesowi Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za pomoc informatyczną oraz Radzie Sołeckiej z Żegrówka za udostępnienie sali na zawody. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz