Rogowo Mistrzem Polski juniorów młodszych w hokeju

Z udziałem sześciu drużyn: Start Gniezno, UKS „Jedynka” Żnin, LKS Rogowo, UKS Środa Wlkp. UKS Kolejarz Gliwice, UKS Siemianowiczanka odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski. Areną zmagań 10 i 11 marca była sala sportowo – widowiskowej w Stęszewie.
Działacze PZHT zdecydowali się na miasto nad Lipnem ze względu na bardzo dobre warunki (bazę) i duże zaangażowanie działaczy Lipna w rozwój tej dyscypliny.
Przez dwa dni rywaliz owali młodzi hokeiści. Poziom wielu pojedynku stał na wysokim poziomie. Wielu z tych chłopców jest gotowych do gry w lidze.
Przez zawody najlepiej przeszła drużyna LKS Rogowa, która z 9 punktami wygrała turniej i sięgnęła po Mistrzostwo Polski. Wicemistrzami z dorobkiem 7 oczek została ekipa LKS Rogowa. Na najniższym stopniu „pudła” stanęli chłopcy Kolejarza Gliwice. Kolejne lokaty zajęli MKS Środa Wlkp., „Jedynka” Żnin i MKS Siemianowiczanka.
Najlepszym zawodnikiem zawodów uznano gracza LKS Rogowo Szymona Hylę. Bramkarzem numer jeden został Dawid Skrzypiec z Siemianowic. Najskuteczniejszy w turnieju z 14 golami był Maksymilian Pawlak UKS Start Gniezno.
Przed ostatnim akordem zawodów turnieju odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników oraz wręczenia pucharów, medali, dyplomów i statuetek. Aktu tego dokonali przedstawiciele Zarządu PZHT oraz burmistrz Stęszewa Włodzimierz Pinczak i członek zarządu Lipna Przemysław Derda.
Po odegraniu hymnu Państwowego oficjalnie Mistrzostwa zostały zakończone. Później była jeszcze okazja do zdjęć w podziwianej przez zawodników stęszewskiej sali. (k)
# Przy okazji relacji z MP juniorów pragniemy na łamach „Kl” pokazać czołowe zespoły z rozegranego w Stęszewie turniej Finałowego Ligi Centralnej (25.02) hokeistów w Stęszewie. Czynimy to, ponieważ w poprzednim numerze gazety w sposób niezamierzony wkradła się pomyłka. Nie było zwycięskiej Pogoni Skierniewice i trzeciego Lipna I Stęszew. (k)