Grali dla Michasi i Macieja

Grali dla Michasi i Macieja
Gracze w kopa „otwarli serca”
W Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie 17 marca pasjonaci kopa sportowego rozegrali turniej charytatywny o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana pod hasłem „Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi”.
Celem zawodów była pomoc dla Macieja i Michasi, którzy dotknięci zostali groźnymi chorobami.
Patronat nad imprezą objął przew. Rady Piotr Ruszkiewicz. On też dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.
Swój akcent miał współpracujący z Kl” Eugeniusz Kuśnierek. Poeta, regionalista zaprezentował swoje trzy wiersze w tym sztandarowego pt. Kop”.
Całkowity dochód z imprezy został przekazany na rehabilitację zmagającym się z chorobami.
Rywalizację rozgrywano był według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Rozegranych zostało 5 rund po 32 rozdania.
Choć był to turniej szczególny to rywalizacją sportowa była ostra jak zwykle na naszych imprezach bywa a o ostatecznych wynikach zadecydowały ostatnie rozdania kart.
Należy odnotować, że zwycięzcą turnieju został Henryk Jankowski z Turwi, który zgromadził 18 punktów dużych i 187 małych punktów. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Staroń z Borowa uzyskując wynik 18/108. Trzecią lokatę wywalczył Ryszard Borowczyk ze Śremu z wynikiem 18/95.
Cała trójka odebrała puchary ufundowane przez przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana.
W czołowej dziesiątce znaleźli się: IV Tadeusz Fabiś – Donatowo, V Ryszard Stanisławiak – Stary Lubosz, VI Jerzy Cieślak – Kościan, VII Jacek Cielebąk – Sierakowo, VIII Rafał Drozda – Kościan, IX Krzysztof Wojciechowski, X Roman Kąkolewski – obaj ze Starego Lubosza.
Wszyscy wymienieni zostali uhonorowani pucharami.
Puchar za czwarte miejsce ufundował prezes Polskiej Federacji Baszka-Kop Mirosław Ugowski, natomiast pozostałe poszczególni członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.
Kategorię kobiet wygrała Maria Prałat z Turwi zajmując 21 lokatę w klasyfikacji ogólnej, za co odebrała puchar z rąk samego fundatora przewodniczącego komisji rewizyjnej KSKS Jana Drąga.
Organizatorzy przygotowali w sumie 46 nagród (upominków) pozyskanych dzięki hojności sponsorów.
Prezes KSKS Grzegorz Ratajczak skierował podziękowania swoim kolegom z zarządu i komisji rewizyjnej KSKS, którzy godnie zastąpili go w początkowej fazie turnieju, oraz za zaangażowanie i udzieloną pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.
Osobnie podziękowania złożył wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i okazaną ofiarność a sponsorom za hojność.
Szczególne słowa podziękowania skierował do Macieja Kopczyka właściciela firmy „KUCHMA” za nieodpłatne udostępnienie i przygotowanie miejsca gdzie amatorzy kopa realizowali karcianą pasję a także za smaczną grochówką.
W przerwach między poszczególnymi rundami była kawą i wypieki z Piekarni
Mariana Kurasiaka. Prezes w imieniu „karciarzy” podziękował za słodkie pyszności. Szef KSKS nie krył radości z faktu, że pasjonaci kopa wspólnie dołożyli karcianą cegiełkę do tak wspaniałej akcji, jaką było „otwarte serca dla Macieja i Michasi”.
Byliśmy jedną wielką drużyną dodał na koniec Grzegorz Ratajczak. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz