Tęcza Kościan – SSiR Start Konin 30:20 (15:11)

Lekko, łatwo i przyjemnie

Ze względu na fakt, że sala przy „rataju” była zajęta szczypiorniści Tęczy Kościan rozegrali mecz o mistrzostwo II ligi 3 marca ze Startem Konin w sali przy SP – 4.

Tylko kwadrans goście byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Wprawdzie zawody zaczęły się dość niespodzianie od wysokiego prowadzenia rywali 0:3, ale dalej już nasi zaczęli grać swoje. Nie było jeszcze dobrze ze skutecznością i obroną, ale z minuty na minutę to się też poprawiła. Pierwszą bramkę dla Tęczy rzucił po indywidualnej akcji Kamil Gessner. Do remisu w 11’ doprowadził bardzo ruchliwy Daniel Olejnik. Goście jeszcze odpowiedzieli golem na remis, ale nasi w 12’ objęli prowadzenie 5:4. W 14’ daniel Olejnik z kontry podwyższył na 6:4. Goście podgonili wynik, gdy nasi grali w osłabieniu. Gra toczyła się gol za gol. W 25’ było 11:10 dla miejscowych. Końcówka była pod zdecydowane dyktando gospodarzy. Do siatki rywali trafiali: Dawid Graf, Daniel Olejnik a wynik ustalił przed syreną Kamil Gessner na 15:11.

Przyjezdni w drugiej odsłonie skuteczność zostawili w szatni. W 31’ nie wykorzystali rzutu karnego. Świetnie po raz drugi obronił rzut z siedmiu metrów Adam Noskowiak. W rewanżu Kamil Gessner dorzucił na 16:11. Dopiero w 35’ Start po raz pierwszy trafił do naszej siatki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Musielak. Goście mieli problemy z przebiciem się przez naszą obroną i pokonaniem Adama Noskowiaka. Nasi spokojnie kontrolowali poczynania na boisku. W 42’ było już 21:13 po kontrze szybkiego jak „burza” Daniela Olejnika.  Ten sam zawodnik z ostrego kąta w 48’ podwyższył na 25:14. Nasi prowadząc wysoko nie forsowali tempa. W 54’ nasi wyrywali 29:19. W 56 goście zdobyli swoją ostatnią bramkę w meczu. Dość szczęśliwie, ponieważ piłka po rykoszecie zmyliła Adama Noskowiaka i wpadła do siatki. Goście mieli jeszcze dwie okazje, ale za każdym razem nie dali się pokonać nasi bramkarze. Wynik zawodów ładnym rzutem w 58’ ustalił Eryk Napieralski. Na tym zakończyła się kanonada w tym meczu.

Goście polegli w Kościanie różnicą dziesięciu goli. Była to najmniejsza karą, jaką otrzymali. Mogli dostać „baty z Tęczą dwukrotnie wyższe.

Tęcza: Adam Noskowiak, Amir Amirjan, Adrian Nowaczyk – Daniel Olejnik-9, Kamil Gessner-9, Tomasz Piątek, Kamil Napierkowski, Eryk Napieralski, Dawid Graf po 2, J Idziak, Bartosz Nowakowski, Adam Ryba i Marcin Musielak po 1, Alek Cierniewski, Wołodymir Kostiuk . (k)