Złoci” Anna i Zdzisław z Kościana

Złoci” Anna i Zdzisław z Kościana
10 lutego 2018 roku swój Zloty Jubileusz obchodzili Państwo Anna i Zdzisław Kawala z Kościana. Tutaj od lat mieszkają i tutaj znany jest pan Zdzisław ze swojego zegramistrzowskiego zakładu mieszczącego się przy alejach Kościuszki.
Pani Anna i Pan Zdzisław świętowali swoje 50-lecie ślubu mszą w kościańskiej farze, a towarzyszły im najbliżsi.
Wszystko zaczęło w 1976 roku na Sylwestra. Wtedy bawił się u kuzynki w Gradowicach w gminie Wielichowo. Tan pan Zdzisław poznał Annę. Zaręczyny były po 10 miesiącach, w październiku, a ślub w lutym, po roku i dwóch miesiącach od czasu poznania.
Ona była z Grodziska, dlatego ślub był w tym mieście. Cywilny wzięli w Urzędzie, a kościelny w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi.
– Zamieszkaliśmy u teściów w Grodzisku na Nowym Świecie. Tam na świat przyszło pierwsze dziecko. Po trzech latach przenieśliśmy się do Wielichowa, bo tam na Rynku miałem zakład zegarmistrzowski. W Wielichowie sprzędziliśmy sześć lat. Tutaj na świecie pojawiła się dwójka kolejnych pociech Marek i Renata – wspomina pan Zdzisław.
W 1976 roku rodzina przeniosła się do Głogowa, bo w tamtym mieście mistrz zegarmistrzowski zaczął budować własny zakład i mieszkanie.
Po kolejnych sześciu latach postanowili wrócić bliżej rodzinnych stron i przywędrowali do Kościana. Tu kupili dom i zbudował zakład. Był rok 1981. Pracował najpierw na ulicy Strzeleckiej, a od 1990 we własnym pomieszczeniu przy Alejach Kościuszki.
W sumie Państwo Kawala doczekali się piątki dzieci. Pierwsze to wspomniane już Maciej i Renata – obecnie Piotrowska. Po nich na świecie pojawiła się Joanna Kawala – Wrocław, a po niej Grzegorz Kowala mieszka w Poznaniu.
Wnuków doczekali sie pięcioro.
Na uroczysty obiad, na który Jubilaci zaprosili do Zajazu „U Smoka” w Kościanie dojechało kilkadziesiąt osób.(maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz