Babciu, dziadku – poznaj wnuka po głosie

Babciu, dziadku – poznaj wnuka po głosie

Grupa 4-latków z Przedszkola Gminnego w Kamieńcu zaprosiła do auli na program artystyczny seniorów swoich rodów.

Niecodziennych gości przywitała dyrektor Grażyna Boruczkowska i zaprosiła do wysłuchania przedstawienia. A grupa 4-latków Mateusz Popiołkiewicz, Ania Mleczak i Patryk Stachowiak zaczęły od wierszyka:

– Witam wszystkich na tej sali. Dziś wnukowie będą grali. Być aktorem trudna sprawa. Nie każdemu biją brawa. Lecz dzisiaj obca jest nam trema. Dziadkowie z nami – nerwów nie ma! Pięknie się witamy Nisko się kłaniamy. Do wspólnej zabawy Gości zapraszamy. Chcemy Wam zaśpiewać i zatańczyć ładnie. Prosimy się nie gniewać, jak źle wypadnie. Bo my nie aktorzy, tylko małe dzieci, cieszyć się będziemy, gdy klaskać będziecie.

Po tym powitaniu wszystkie już maluchy popisywały się znajomością wierszyków, a do tego tańczyły i śpiewały piosenki. Usłyszeć można było „Babcia i dziadek”, „Wiwat babciu i dziadku”, „Gimnastyczna wyliczanka” oraz „Wesoło grają przedszkolaki”.

Grupa 4-latków zakończyła swój występ piosenką pt. „Serduszko dla babci i dziadka”. Publiczność nagradzała występy małych aktorów brawami.

Przedszkolacy przygotowali dla seniorów własnoręcznie wykonane upominki.

Dzieci do występu przygotowała nauczycielka Bogumiła Fornalik

Dla publiczności i wnucząt przygotowano konkursy. Pierwszym z nich był wspólny taniec w kole z babcią i dziadkiem. W kolejnym dziadkowie i babcie siedząc na scenie na krześle, z opaską na oczach rozpoznawali głosy swojego wnuka lub wnuczki. W kolejnym konkursie trzeba było rozwinąć i zwinąć kłębek wełny w najszybszym czasie.

Celem spotkania było nawiązanie bliższych kontaktów z babciami i dziadkami poprzez radosne, wspólne przeżywanie ich święta. Takie wydarzenia kształtują uczucia przywiązania i szacunku do seniorów.

Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz