Noworoczny Balik W Wonieściu

Noworoczny Balik W Wonieściu
Karnawał w pełni. W każdy weekend mieszkańcy naszego regionu mają do wyboru różne zabawy, małe, większe lub duże bale. Propozycji w tym roku jest dużo, choć karnawał trwa krótko, bo tylko do 21 lutego.
Nie tylko dorośli, ale tez dzieci lubią się bawić i przebierać. Lubia naśladować dorosłych, dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się stroje strażaków, policjantów, lekarzy, czy baletnic. Strój zawodowego żołnierza jest wspaniały, ale dużą grupę maluchów inspirują postaci z bajek, kreskówek i gier. One dostarczają także wiele emocji.
Co roku niemal każde przedszkole, szkoła, czy sołectwo organizuje dla swoich małych mieszkańców balik karnawałowy.
7 stycznia w świetlicy wiejskiej w Wonieściu w gminie Śmigiel odbył się noworoczny balik przebierańców dla najmłodszych obywateli tej miejscowości. Zorganizował go sołtys wsi Alfred Spl steser razem z Centrum Kultury w Śmiglu. Całą zabawę prowadziły panie z Centrum kultury, którym towarzyszył pan grający muzykę z płyt. Dzieci brały udział w grach i zabawach. Wybrano także małego króla i królową balu.
Ta sama Rada Sołecka na 28 stycznia, na niedzielę przygotowała spotkanie dla seniorów. Podczas tego noworoczno-opłatkowego popoludnia pobyt deniorom umili występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wonieściu.(K.Z)

Brak komentarzy

Napisz komentarz