Orkiestrowe granie

Orkiestrowe granie
GRODZISK WLKP.
W Grodzisku Wielkopolskim WOŚP rozpoczęła się od Biegu, w którym udział wzięło ponad osiemdziesiąt osób. Byli wśród nich członkowie Grodziskiego Klubu Biegacza, ale nie tylko. Uczestnicy przebrani w karnawałowe stroje wystartowali z Centrum Kultury „Rondo” i udali się do Sztabu mieszczącego się w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie. Tam powital ich dyrektor Szkoły Rajmund Majcherek, a wspierał go burmistrz Grodziska Henryk Szymański.
Centrum Kultury „Rondo” z Grodziska swój początek imprezy zacząło o godzinie 15-ej w sali widowiskowej. W programie zaplanowano także występ Grodziskiej Orkiestry Dętej. Następnie przed zebranymi zaprezentują się dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały oraz Wiercipięty i SP1. Wystąpił także Zespół „Cybinka”. O godzinie 17-ej na scenie pokazały się tancerze z sekcji tańca towarzyskiego i studium piosenkarskiego CK „Rondo”. Równo o 19-ej zaprezentowała się Kika Cichocka z zespołem. Dalej pojawiłą się grupa „Zimny Zimowy Wiatr”. W czasie finału cały czas trwały aukcje ciekawych przedmiotów. Tego dnia chętni mogli skorzystać z orkiestrowego cięcia w salonie fryzjersko-kosmetycznym przy ul. Przemysłowej 12 w godzinach od 10 do 18. Atrakcją dla osób biorących udział w finale była możliwość podziwiania finiszu rajdu samochodów terenowych, którego meta mieściła się w Grodzisku.
PTASZKOWO
Głośno było też w Zespole Szkół w Ptaszkowie, które z WOŚP gra już pod 23 lat. Tu imprezę poprowadził znany głos radiowy Mariusz Kwaśniewski, a wspierał go dyrektor Rajmund Majcherek.
W Ptaszkowie zawsze jest mocne granie i wysokie sumy zebranych pieniędzy. Na ptaszkowskiej scenie, jako pierwsza zaprezentowała się Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego działająca pod batutą Renaty Kubale. Następnie Zumbe zatańczyły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Grodziska.
W programie artystycznym wystąpili także uczniowie z lokalnych Szkół Podstawowych, w Słocinie, Grąblewie, Ptaszkowie i z Dakowych Mokrych. Do nich dołączyli najmłodsi, czyli przedszkolaki z grodziskiej „Wiercipiety”. Na scenie pojawił się też Zespół Tańca Ludowego „Cybinka Grodzisk”.
W przerwach miedzy występami zespołów odbywała się aukcja przedmiotów. I tak piłkę do gry w siatkówkę zlicytowano za trzydzieści złotych, biały storczyk wziął burmistrz za pięćdziesiąt złotych. Ogromny, biały miś polarny powędrował do nowego domu za kwote dwieście pięćdziesiąt złotych.
W sztabie w Ptaszkowie znów pobity został rekord. Zebrano ponad pięćdziesiąt osiem tysiecy złotych. Więcej niż w sąsiednim mieście powiatowym. Rodzisk zebrał ponad czterdzieści cztery tysiące złotych
GRANOWO
W Granowie, jak co roku impreza odbywała się w hali sportowej miejscowej Szkoły. Na scenie prezentowały się przedszkolaki, a czuwały nad nimi nauczycielki Grażyna Głowicka, Agnieszka Wróbel i Ewelina Bogaczyk-Ratajczak.
Po najmłodszych na scenę weszły grupy taneczne przygotowane przez Violetęy Sucharską i Agnieszkę Janicką.
Ponadto widzowie mogli oklaskiwać Grupę Baletową Marty Murmyło, Formację Taneczną Euforia Pauliny Tomczak oraz solistów miejscowej szkoły. Swoje umiejętności pokazali tez perkusiści z „Grupy Szopena” z Granowa.
W przerwach miedzy występami, na szkolnym korytarzu można było – za symboliczną kwotę daną dla WOŚP – skosztować domowego pieczywa, kawy, herbaty oraz bigosu. Można też było wziąć udział w aukcji przedmiotów. Uczestnicy mogli obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Granowo. Na zakończenie odbył się koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej.
KAMIENIEC
A w sztabie w Kamieńcu zebrano prawie dwadzieścia sześć tysięcy złotych. Wszystko odbywało się w sali spotrowej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16-ej. Na ten czas zaplanowano występy dzieci z Przedszkola Gminnego oraz młodzieży z „Serca”, czyli Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rakoniewic. Potem na scenie pokazali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Kamieńca. Po nich wystąpił perkusista Jakub Gbiorczyk. Kolejną atrakcją był pokaz tańca hip-hop. O godzinie 17 zaprezentuje się zespół „Cybinka”. Tuż po tym pokazie odbyl się koncert zespołu keyboardzistów i wokalistów działających przy Bibliotece w Kamieńcu, a kierowanych przez muzyka Damiana Popiołkiewicza. Kolejny pokaz dały „Takie chłopaki I”, czyli zespół muzyczny oraz „Rapid”. Licytacja gadżetów i innych przedmiotów zaczęła się o wpół do siódmej. Godzinę później z kolei nastąpiła parada Orkiestry Dętej z Grodziska.
Rakoniewice
Finał WOŚP w mieście odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Start wyznaczono na godzinę 14-tą. W programie znalazł się program artystyczny w wykonaniu dzieci z przedszkola oraz dzieci z klas I-III ze szkoły w Rakoniewicach. O godzinie 16-tej pokazy iluzji zaprezentował Piotr Szumny. Po nim zatańczyły cheerleaderki z Rakoniewic. Kolejna była zumba, którą poprowadziła Dominika Mądra,a po niej wystąpili tancerze ze Szkoły „Latina” z Wolsztyna. Podczas finału prowadzone były aukcje. Organizatorzy przewidzieli pokazy pomocy medycznej i sprzętu strażackiego. Pomogli w tym rakoniewiccy członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Były dmuchane zamki i balony. Malowano dziecim buzie.
WIELICHOWO opisane zostało odzielnie.
Wieczór wszędzie zakończyło „światełko do nieba”.
W tym roku celem WOŚP było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz