GRANIE W KOŚCIANIE

GRANIE W KOŚCIANIE
Mieszkańcy Kościana okazali się aktywni. Przekazali na rzecz Wielkiej Orkiestry 68 500 złotych. Na kwotę tę złożyły się następujące czynniki: *zbiórka w puszek przez 86 wolontariuszy – 56840 zł, *licytacja – 8520 zł, *duża skarbonka – 2710 złotych i *zbiórka w szkole w Oborzyskach – 430 zł.
W Kościańskim Ośrodku Kultury przez sześć godzin koncertowano na scenie. Wystąpiło 415 osób, a przez widownię przewinęło się ponad 1000 widzów. Wykonawcami były dzieci z samorządowych przedszkoli nr 1, nr 3 i nr 4. Po nich wystąpiły maluchy z prywatnego przedszkola „Zwinne Szkraby”.
Do najmłodszych dołoczyli uczniowie z kościańskich szkół nr 1, 2, 3 i 4. Nie zabrakło gimnazjalistów z Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych im. Fr.Ratajczaka w Kościanie. Prywatne zespoły i stowarzyszenia także się pokazały, a były to: Szkoła Tańca POEZJA, Zespół Taneczny PRYZMAT, Kapela Dudziarzy SOKOŁY, KOK Beat, Studio Piosenki Rozrywkowej w KOK, Gitarzyści z KOK i a z gitara zaśpiewał Witold Piszczoła z Kamieńca. Nie mogło zabraknąć Orkiestry TON i mażoretek.
Do WOŚP akcji włączyli się kościańscy strażacy z OSP, którzy przygotowali pokaz ratownictwa i wozili chętnych na przejażdżkę strażackim samochodem. Dołączyla też kościańska Rezerwa Skautowa. Ta z kolei prezentowała broń i uruchomiła strzelnicę.
Wiele instytucji, firm i ludzi prywatnych wsparło Orkiestrę darami na rzecz licytacji. Były to: Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA o/Kościan, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Marian Kurasiak, ABI Fajerwerki Andrzej Błaszkowski, PSS Społem, AGRO HANDEL, MATT, CDRL S.A., Stolarnia Przemysława Pryfera z Kiełczewa, Sklepy „Kajtek” i „Kajtek Plus”, Kawiarnia „Saskia” i AUTO PORT z Kiełczewa.
WOŚP grał w całym powiecie, czyli w gminach czempiń, Krzywiń i Śmigiel. Razem cały powiat kościański zebrał ponad 141 tysiecy złotych.
Przypomnijmy, ze celem było zebranie funduszy na wyrównania szans w leczeniu noworodków.(maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz