W Modrzu kolędowe uniesienie

W Modrzu kolędowe uniesienie
Trudno uwierzyć, że to już po raz dwudziesty drugi w Modrzu w gminie Stęszew odbył się Przegląd kolęd. Godną uznania i podziwu jest konsekwencja rodzin, organizujących tę imprezę, którzy są wspierani przez ludzi dobrego serca. Patronat nad całością objął burmistrz Stęszewa.
Na tegoroczną imprezę, oprócz podmiotów wykonawczych z gminy Stęszew, przybyli goście z Czempinia, Głuchowa i Grodziska Wlkp.
Zgodnie z tradycją akcentem rozpoczynającym Przegląd było wspólne zaśpiewanie piosenki „Przekażmy sobie znak pokoju”. Nie inaczej było w niedzielę 20 stycznia br.
Po oficjalnym otwarciu, po kilka zdań skierowali do przybyłych ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Idziego Romuald Turbański i burmistrz Włodzimierz Pinczak. Po nich na scenę wkroczyli wykonawcy.
Jako pierwsza zaprezentowała się Schola z parafii Świętej Trójcy w Stęszewie. Atmosfera po ich występie na sali wzrosła. Dobry, na wysokim poziomie popis, był zwiastunem kolędowej uczty.
Z „numerem” dwa pokazali się u czniowie ze Szkoły Podstawowej w Modrzu. Przygotowany repertuar, z ciekawą aranżacją, ze świetnym wykonaniem sprawił, że grupa otrzymała duże brawa.
W chwilę po miejscowej młodzieży kunszt wokalny zaprezentowali soliści. Kolejno zaśpiewali uczniowie SP w Stęszewie: Emilia Bensch, Sebastian Drzymała i Alicja Kaniewska oraz z Modrza Marysia Sokół. Dziewczyna zaśpiewała swoją kolędę a’capela.
Po solistach na scenie zainstalował się kwartet z Czempinia. Grupa wokalno-muzyczna zaśpiewała m.in. „Przybieżeli do Betlejem”.
Kolejne solistki, jakie pokazały się w Modrzu, to gimnazjalistki ze Stęszewa: Anastazja Herasymeniuk i Julia Antczak.
Kolejni goście przyjechali z Głuchowa Był to zespół młodzieżowy działający przy tamtejszej parafii pw. Św. Katarzyny. Grupa ładnie pokazała się w utworach z organowym akompaniamentem opiekunki Małgorzaty Wojciechowskiej.
Po chwili na salę, a dalej na scenę wkroczyła Młodzieżowa Kapela Dudziarska „Koźlary” ze Stęszewa. Wiązanka kolęd, jaką wykonalła wszystkim przypadła do gustu.
Ostatnim podmiotem wykonawczym był Chórek dziecięcy „Faustynki” z parafii Św Faustyny w Grodzisku wlkp. Grupę przygotowała i prowadziła Katarzyna Buda. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz