Stęszewski Masterchef junior

Stęszewski Masterchef junior
W szkole podstawowej w Stęszewie 15 grudnia w samo południe, o godzinie 12-ej rozpoczął się pierwszy, kulinarny konkurs pod hasłem „Masterchef Junior”. Pomysłodawczynią i organizatorem konkursu była Magdalena Czyż, która jest nauczycielem i wychowawcą klasy 3g, a uczestnikami konkursu byli jej wychowankowie.
Bohaterami kulinarnych zmagań, były zdrowe owoce i warzywa.
Do zadań uczestników należało przygotowanie w ciągu 45 minut wyjątkowego dania. Liczył się smak, oryginalność, wykonanie i estetyka podania.
To wszystko oceniało 3-osobowe jury. W jego skład weszły: Anna Urbaniak – pedagog szkolny, Julita Kosmacz – wychowawca klasy 2a i organizator konkursu – Magdalena Czyż.
Z zadaniem można było zmierzyć się indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach.
Zabawa była wyśmienita, a efekty kulinarnych zmagań, zostały przez jury docenione i nagrodzone. Dodatkową atrakcją była wspólna degustacja konkursowych dań, które zostały pięknie i efektownie podane!
Pierwsze miejsce zajęli: Anna Jęczmionka i Adam Kunc, drugie: Lilianna Łubińska i Paulina Polaczyk, a trzeci był zespół chłopców, czyli Marcel Mendel i Mateusz Koch.
Przypomnijmy, że MasterChef Junior, to telewizyjny program kulinarny, którego celem jest wyłonienie talentów spośród amatorów kuchni w wieku od 8 do 13 lat. Po raz pierwszy show został wyemitowany w USA, w 1994 roku.Od tamtej pory program nadano w ponad dwudziestu krajach na świecie. U nas pierwszy odcinek pokazał się w lutym 2016 roku, a drugi latem 2017 roku.
Jury spośród tysięcy chętnych z całego kraju, wybiera finałową czternastkę.(MCz, maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz