WIGILIA DLA SENIORÓW

WIGILIA DLA SENIORÓW
W sali wiejskiej w podrodziskim Grąblewie odbyła się wigilia dla mieszkańców Grąblewa i okolic. Organizatorami imprezy byli miejscowa Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców i członkinie miejscowego Koła Gospodyń.
Przybyłych gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Grąblewie Barbara Kosztowna i zaprosiła na Jasełka zatytułowane „Betlejem, to my sami”.
W poszczególne postaci wcielili się uczniowie. I tak Józefem został Piotr Barski, a Maryja Antonina Stykowska. Trzech królów odgrywali Hubert Kalinowski, Kacper Stykowski i Igor Kubicki.
Pasterze, to: Jakub Ciura, Jakub Witkowiak, Oskar Śron, Daniel Napieralski, Dawid Balcerek, Maksymilian Wojtkowski, Filip Leśniczak, Krzysztof Reślinski i Jakub Krzyżanek.
Dziewczynką z zapałkami była Oliwia Drgas.
Nie moło się obyć bez Aniołów. Byli nimi: Rozalia Rogalska, Julia Koza, Julia Kubala, Adela Bukowian, Zuzanna Barańska, Wiktoria Kufel, Michalina Lange i Angelika Przysło.
W Jasełakch pojawili się Gospodarze, czyli: Patryk Słomiński, Eryk Poniży i Aleksandra Koszuta.
Heroda ogrywał Mateusz Brudło, a narrację prowadziła Alicja Kucharczak.
Wiktoria Gałęska, Matylda Walorczyk, Kacper Janeda i Kornelia Kurek recytowali wiersze.
Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem Moniki Wielkosz.
Kolędy oraz okolicznościowe piosenki śpiewały: Karolina Lemańska, Julia Przysło, Iwona Michalak i Wiktoria Napieralska.
Scenografię przygotowały nauczycielki Danuta Bartkowiak, Monika Szul i Elżbieta Cierżniak.
Nad całością czuwały i uczniów przygotowały nauczycielki Lidia Kurek i Teresa Golczak.
Publiczność brawami nagrodzała występ młodych aktorów.
W podziękowaniu za pokaz prezes GS wręczyła na ręce nauczycieli z Grąblewa słodycze. Następnie burmistrz podziękował uczniom i nauczycielom za przedstawienie oraz złożył noworoczne życzenia.
Po złożeniu sobie wzajemnych życzeń wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grąblewie wręczyli wszystkim uczestnikom spotkania własnoręcznie wykonane upominki z życzeniami.
Wśród gości byli: burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, sekretarz Gminy Artur Kalinowski, prezes grodziskiego GS-u Mirosława Szpot, radny Rady Miejskiej Dariusz Matuszewski, prezes OSP w Grąblewie Władysław Adamczak i przewodnicząca KG Monika Pawłowicz.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz