Sami z siebie, z wielkiego serca

Sami z siebie, z wielkiego serca
Od października 2009 roku istnieje akcja zwana „Marzycielska Poczta”. To działamnie polegające na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl można odnaleźć dzieci, dla których takie przesyłki są wsparciem w walce z chorobą. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich krótką biografię.
Taka forma pomocy jest czymś nowym, gdyż działanie nie opiera się na wsparciu finansowym dzieci, jak większość dotychczasowych akcji charytatywnych, ale na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą.
Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.
Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszające.
Same dzieci do osób, które do nich piszą, niejednokrotnie zwracają się „wujku”, „ciociu” czy „starszy braciszku”.
Aktualnie w całej Polsce taką formą pomocy wspartych jest 50 chorych dzieci, które zmuszone są do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Dla chorych listy i kartki stanowią wsparcie. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości, niż niejeden tradycyjny prezent.
Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.
Zdarza się, że wiele osób wraz z kartkami wysyła dzieciom również prezenty. Wysyp rozmaitych podarunków ma miejsce szczególnie na Boże Narodzenie, Wielkanoc oraz na Dzień Dziecka i w okolicach urodzin dzieci.
Wreszcie oprócz tradycyjnych listów ludzie tworzą także własnymi rękoma piękne upominki dla dzieci, a na stronie PocztowyPodarek.pl staramy się pokazać przynajmniej część z nich.
Do dzieci piszą indywidualne osoby, ale też całe klasy, szkoły, rozmaite grupy wolontariuszy. Akcje pisania listów przeprowadzane przez szkoły uczą pomagać, uwrażliwiają na trudną sytuację rówieśników.
Dlatego warte jest wyeksponowanie, że stęszewscy uczniowie przygotowali listy i kartki dla chorych dzieci. W grudniu minionego roku do akcji Marzycielska Poczta dołączyli młodzi ludzie z klas 4d i 5d razem ze swoimi wychowawczyniami Joanną Mydlak i Martą Janecką także przystąpili do pisania listów.
Zrobili coś niezwykłego bezinteresownie, bez żadnych zobowiązań, tak sami z siebie z wielkiego serca.(maz)

Brak komentarzy

Napisz komentarz