WYJĄTKOWY KONCERT

WYJĄTKOWY KONCERT
W sali wiejskiej w Słocinie gmina Grodzisk Wielkopolski odbył się wyjątkowy koncert dla mieszkańców z okazji Dnia Seniora.
Wśród gości byli m.in. burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki, przewodnicząca KG Zofia Bartkowiak, była długoletnia przewodnicząca KG Maria Lusina, były sołtys Słocina Stanisław Raj.
Goście złożyli na ręce seniorów serdeczne życzenia. Mówili o zdrowiu, szczęściu, pomyślności i aby jak najczęściej mogli się spotykać w tym samym gronie.
Burmistrz Henryk Szymański i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki wręczyli wszystkim mieszkańcom słodkie upominki.
Przewodnicząca Koła Gospodyń w Słocinie Zofia Bartkowiak wręczyła bukiet róż na ręce byłej, długoletniej przewodniczącej miejscowego Koła Marii Lusina.
Pani sołtys Słocina Katarzyna Lusina wręczyła bukiet róż na ręce najstarszej mieszkanki wioski, czyli na ręce Genowefy Pięty.
Spotkanie umilił występ uczniów z tutejszej Szkoły Podstawowej, a przygotowała ich nauczycielka Magdalena Pośpiech.
Niespodzianką tego wieczoru był występ dwóch artystów – Sławomira Olgierda Kramma – barytona oraz saksofonisty Jacka Wiśniewskiego.
Sławomir Olgierd Kramm ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie polskiego śpiewaka tenora Mariana Kouby. Jego głos barytonowy określany jest przez znawców, jako charakteryzujący się wyjątkowo ciepłą barwą oraz wielką elastycznością. Z powodzeniem śpiewa repertuar z kręgu muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej. Śpiewa też utwory z gatunku muzyki sakralnej dając liczne koncerty w kościołach i katedrach, na uroczystościach kościelnych. W 2008 roku zadebiutował na scenie Teatru Buffo w Warszawie biorąc udział w spektaklu „Wieczór Rosyjski”. W 2010 roku na zaproszenie konsula RP na Ukrainie dał w Filharmonii w Żytomierzu koncert z okazji otwarcia nowej placówki konsulatu w tym mieście. W listopadzie 2011 roku, jako jedyny Polak zaśpiewał z Capellą Zamku Rydzyńskiego w koncercie w brukselskim Parlamencie Europejskim. Jest także solistą poznańskiego zespołu Brass Ouintetu – „Capelli Zamku Rydzyńskiego” pod dyrekcją Mieczysława Leśniczanka, gdzie wykonuje muzykę klasyczną i rozrywkową. Mieszkańcy Słocina oraz goście mieli okazję usłyszeć utwory „Brunetki Blondynki” Jana Kiepury, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” oraz „Skrzypek na dachu”.
Drugim artystą był saksofonista – Jarek Wiśniewski. Jego grę tak opisano w iwerszu:
– Kiedy gra na saksofonie zasłuchany milknie tłum, w jego oczach ogień płonie, a muzyka sięga chmur, kiedy gra na saksofonie, czy to pop jest, czy to jazz, to dziewczynom serca miękną i wzruszają się do łez.
Artysta kontynuuje naukę na Akademi Muzycznej w Poznaniu na wydziale Muzyki Jezzowej i Estradowej. Swój warsztat szkoli od jedenastu lat u najlepszych w Polsce, czyli u Macieja Kocińskiego i Jarka Wachowiaka. Znakomicie odnajduje się również w innym stylu muzycznym.
Inicjatorem koncertu był muzyk Capelli Zamku Rydzyńskiego i Zespołu Muzycznego Taryfa Nocna Adam Andrzejewski.
Oprawę muzyczną artystom zapewnił członek Zespołu Muzycznego Taryfa Nocna – Dariusz Łapacz. (MK)

Brak komentarzy

Napisz komentarz