PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Osiemnastoosoabowa grupa trzy i czter olatków z Przedszkola Gminnego w Kamieńcu pasowana została na przedszkolaka. Przybyłych rodziców przywitała wychowawczyni grupy Andżelika Bereszyńska.
– Spotkaliśmy się, ponieważ wszystkie dzieci chcą zostać prawdziwymi przedszkolakami – powiedziała. Jest to bardzo ważne dla nas wszystkich przeżycie. Jednak zanim to nastąpi dzieci przygotowały dla rodziców niespodziankę. Chcę zaprezentować to, czego się do tej pory nauczyły w przedszkolu. Liczymy na ogromne brawa” – zakończyła pani Andżelika.
Po powitaniu maluszki zaczęły występ wierszykiem:
– Mam trzy lata, trzy i pół, brodą sięgam ponad stół. Mam fartuszek z muchomorkiem, do przedszkola chodzę z workiem.
Pantofelki ładne zmieniam. Myję ręce do jedzenia. Zjadam wszystko z talerzyka. Tańczę, kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku, o tchórzliwym koziołeczku i o piesku, co był w polu. Nauczyłam się w przedszkolu.
Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę „Tu paluszek”, zatańczyły taniec do utworu „Nie chcę cię” i znów zebrani usłyszeli piosenkę, a jej tytuł brzmiał „Jestem sobie przedszkolaczek”.
Dzieci swój występ zakończyły tańcem. Publiczność nagradzała każdy występy małych artystów gromkimi brawami.
Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie, a jego treść brzmi:
– Co dzień rano buzie mieć zawsze roześmianą. Nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać. Zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować. Grzecznie bawić się i fikać w mig zajadać z talerzyka. Zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami.
Aktu pasowania na przedszkolaka czarodziejską kredką dokonała dyrektor Przedszkola Gminnego w Kamieńcu Grażyna Boruczkowska. Wychowawczyni wręczała dyplomy, słodkie upominki i kolorowe baloniki.
Ostatnim punktem uroczystości był wspólny poczęstunek przy kawie.
Celem spotkania było zaprezentowanie umiejętności dzieci, przyjcie ich do grona przedszkolaków, a nade wszystko integracja ze środowiskiem przedszkolnym.
Mirosława Kałek

Brak komentarzy

Napisz komentarz