Spotkanie byłych ośmioklasistów

Spotkanie byłych ośmioklasistów
Wspomnienia i radość ze spotkania zdominowały IV Zajazd Absolwentów klas ósmych, którzy ukończyli naukę w Szkole Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Stęszewie.
– Były to pierwsze ósme klasy, które opuściły mury naszych szkół. Było to już 50 lat temu – wspomina organizator spotkania Marian Płóciniczak. Z rocznika 1952 szkołę ukończyło 121 absolwentów. Niestety, jak dodał już 31 koleżanek i kolegów odeszło do Pana.
Wszyscy uczestnicy – nim zasiedli za stołami – zostali obdarowani okolicznościowym znaczkiem, po czym organizator Marian Płóciniczak powitał przybyłych na tę uroczystość. Do lokalu „Motel 2000” w Stęszewie przybyło czterdziestu absolwentów.
Spotkanie przebiegało w miłej, przyjacielskiej i przyjemnej atmosferze. Dawni uczniowie wspominali razem spędzone lata w szkolnej ławie. Nie zabrakło wspomnień o wychowawcy i o nauczycielach. Rozmów i żartów nie było końca.
Przy tak miłym spotkaniu i towarzystwie była okazja, by zatańczyć. Bawiono się przy rytmach piosenek lat 60-tych, takich jak „Gdzie się podziały tamte prywatki” i „Kawiarenki”.
Bawiono się do późnych godzin nocnych.
– Było miło spotkać się po tylu latach – podsumował spotkanie Marian Płóciniczak. Wszyscy byli wzruszeni przypominając sobie wydarzenia z czasów naszego dzieciństwa. Oglądaliśmy zdjęcia i wspominaliśmy kolegów, których niestety zabrakło na spotkaniu. Rozeszliśmy się ze zapewnieniem, że za dwa lata należy spotkać się ponownie – zakończył swą wypowiedź pan Marian. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz