Dominacja ekipy z ziemi kościańskiej

Dominacja ekipy z ziemi kościańskiej
Wielki pasjonat kopa – sołtys wsi Krzyżanowo – Jacek Michalski, razem z miejscową Radą Sołecką organizują od jakiegoś czasu zawody w kopa sportowego. Tym razem zaproszenie przyjęło 116 zawodników w tym cztery kobiety.
Zgodnie z regulaminem rozegrano pięć rund po trzydzieści dwa rozdania.
Po raz kolejny klasą błysnęła ekipa z powiatu kościańskiego, która do dziesiątki wprowadziła, aż sześciu swoich. Całe więc podium zajęli nasi zawodnicy.
Wygrał zdecydowanie Jerzy Piechowiak, który zgromadził 18 dużych i 141 małych punktów. Drugi był Henryk Grobelny, który ugrał 17/112, a trzeci na podium stanął Mariusz Staroń – 17/100 oczek. Czwarty Robert Grycz 17/83, trzecią lokatę przegrał z Edmundem Polnym zaledwie o dwie setne małego punktu.
Kolejni byli: V Piotr Bartkowiak 17/75, VII Zbigniew Skrzypczak 16/132, VIII Zdzisław Kaźmierczak 16/107, IX Kazimierz Stefaniak 16/97 i X Czesław Zieliński 16/92.
Na osłodę gospodarzom pozostała pierwsza lokata Anity Jędrzejczak z Krzyżanowa, która wywalczyła 1/48 punktów, co dało jej dwudzieste ósme miejsce. Z naszych pań, Barbara Skórzewska była czterdziesta piąta z 13/3 oczkami.
Na zakończenie, po posiłku organizator wręczył puchary i nagrody. Upominki otrzymały też kobiety.
Sędzią zawodów był prezes KS KS Grzegorz Ratajczak z Kościana. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz