Stęszewskie „maluszki” pasowane na przedszkolaków

Stęszewskie „maluszki” pasowane na przedszkolaków
W ostatnich dniach października mury stęszewskiego przedszkola były świadkiem wzruszających uroczystości pasowania na przedszkolaka.
Prawdziwymi przedszkolakami stała się niemal setka trzylatków uczęszczających do czterech grup. Przedszkole w Stęszewie obejmuje 390 dzieci z 17 grup.
Ślubowanie złożone zostało na ręce dyrektor Bernadety Smelki, w obecności rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi.
Część oficjalna czyli uroczyste pasowanie zostało potwierdzone odciskiem paluszka każdego małego przedszkolaka. Wcześniej jednak dzieci zaprezentowały się w przygotowanym razem z paniami programem artystycznym.
Obok tradycyjnego „Mam trzy latka…” i „Jestem sobie przedszkolaczek” zaproszeni goście mogli wysłuchać wierszy i piosenek zupełnie nowych. „Choć czasem tęskno mi za domem, to w domu tęsknie za przedszkolem”.
Z nastrojów i min świeżo przyjętych w poczet przedszkola dzieci wywnioskować można było, że maluszki odwiedzające placówkę dopiero od dwóch miesiący, czują się tu, jak w drugim domu.
Każde pasowane dziecko obdarowane zostało dyplomem oraz słodkim upominkiem, a część oficjalną zakończył poczęstunek dla dzieci i ich gości.
Sądząc po pierwszym, pozbawionym tremy i nerwów występie, grono stęszewskich przedszkolaków poszerzyło się o prawie setkę super dzieciaków!
Izabella Bilska

Brak komentarzy

Napisz komentarz