LZS Wronczyn – NKS Niepruszewo 4:1 (1:1)

LZS rozbił pretendenta
LZS Wronczyn po porażce w Granowie, sprzed tygodnia z tamtejszym Orłem 1:0, pragnął w konfrontacji ze zespołem z górnej póki udowodnić, że był to tylko wydatek przy pracy. Pretendent do mistrza – NKS Niepruszewo we Wronczynie dostał lekcję futbolu.
Gospodarze do zawodów przystąpili mocno zmotywowani. W pierwszej połowie walka trwała jeszcze w miarę wyrównana. Zespoły strzeliły po jednym golu. Dla LZS trafienie w 29’ zaliczył Artur Witkowski.
Druga odsłona przebiegała pod dyktando miejscowych. W przeciągu zaledwie dwóch minut 54’ i 56; najpierw Michał Goliński, a po nim Jakub Bręk wpisali się na listę strzelców.
Prowadząc 3:1 LZS kontrolował wydarzenia na boisku. Gol w doliczonym czasie Marcina Perza na 4:1 dał pełną satysfakcję gospodarzom. Już wiadomo, że LZS Wronczyn będzie zimował na fotelu lidera poznańskiej A klasy grupy III.
W czubie tabeli jest spory ścisk i o awans będzie trwała zacięta walka do końca ligi. (k)