Żagiew Dzierżoniów – Tęcza Kościan 22:24 (12:12) Wydarli gospodarzom zwycięstwo

Żagiew Dzierżoniów – Tęcza Kościan 22:24 (12:12)
Wydarli gospodarzom zwycięstwo
Ostatnio 30 wrzesnia, obydwa zespoły w pierwszej kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi w piłce ręcznej przegrały. O ile nasi polegli w Obornikach to gospodarze u siebie musieli uznać wyższość ZEW-u Swiebodzin. W drugiej turze każda z drużyn chciała rozstrzygnąć zawody na swoją korzyść. Fortuna dopisała Tęczy i zwyciężyła po ciężkim boju.
Od pierwszego gwizdka sędziów rozgorzała walka. Pierwsze trafienia zaliczyli miejscowi, ale Tęcza szybko odrobiła straty. Do 20’ trwała wymiana gola za gol. Po tym goście wyszli na dwu bramkowe prowadzenie. Żagiew nie odpuszczała i doprowadził do remisu 9:9. Kolejne minut to wynik oscylujący wokół remisu. Równowagą 12:12 skończyła się pierwsza połowa. Zasługę w tym, że gospodarze nie przegrywali z gośćmi miał bramkarz gospodarzy, który bronił sporo rzutów rywali.
W drugiej odsłonie mocniej zaczęli miejscowi. To oni uzyskali przewagę dwóch bramek. Przyjezdni poderwali się i w 34’ odrobili straty z nawiązką. Gola na prowadzenie Tęczy dał Eryk Napieralski. Byłoby jeszcze lepiej, ale golkiper wiele piłek odbijał. Wynik, co chwilę zmieniał się. Nasi dysponujący bardziej wyrównanym składem zaczęli przeważać. Wypracowali przewagę niewielką, ale to wystarczyło, aby po ostatniej syrenie kończącej mecz cieszyć się z kompletu punktów.
Do drużyny Tęczy powrócił obrotowy Dawid Graf i po chorobie Kamil Napierkowski. Przydali się w Dzierżoniowie.
Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirjan – Wojciech Weiss 5, Tomasz Piątek 4, Mateusz Pacała 3, Eryk Napieralski 3, Eryk Napierkowski 3, Daniel Olejnik 2, Kamil Gessner 2, Dawid Graf 1, Marcin Musielak 1, Hubert Landzwojczak, Wiktor Szłapka, Alek Cierniewski. (k)