Tęcza Kościan – Polonia Środa 41:30 (19:14) JESZCZE NIE W PEŁNYM SKŁADZIE

Nasz zespół w pojedynku z Polonią Środa rozkręcał się z minuty na minutę. Rywale starali się, ale w końcówce nie byli już wstanie dotrzymać kroku miejscowym.
Od początku piłka siedziała Wojtkowi Weissowi, który raz po raz pakował piłkę do siatki. Do kanonady włączyli się Hubert Kaczmarek, Eryk Napieralski, Marcin Musielak, Tomek Piątek, Kamil Gessner, Alek Cierniewski, Daniel Olejnik i pozostali. Poza bramkarzami wszyscy zdobywali gole.
Nie zgrał Mateusz Pacała, który przebywał na wycieczce. Z drużyną trenuje Dawid graf. Nie zdeklarował się jeszcze czy będzie występował w Tęczy.
Szkoleniowcy Tęczy byli zadowoleni z postawy zawodników, choć kilka mankamentów trzeba będzie poprawić.

TĘCZA DRUGA W GNIEŹNIE
Przygotowująca się do rozgrywek II ligi kościańska Tęcza wzięła udział w turnieju piłki ręcznej w Gnieźnie.
Mecze rozgrywano w systemie turniejowym, czyli dwa półfinały, pojedynek o trzecie miejsce i finał o pierwsze miejsce.
W pierwszym spotkaniu KS Szczypiorniak Gniezno, uczestnik Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn zmierzył się z Startem Konin występującym W II lidze. Do przerwy gospodarze prowadzili 12:11, jednak bardziej doświadczony zespół gości odrobił stratę i wygrał ostatecznie 24:23.
W drugim półfinale zmierzyły się trzecioligowy zespół SPRP Damy Radę Inowrocław z MKS Tęcza Kościan, zespół występujący w drugiej lidze.
Do przerwy tablica wskazywała na remis 13:13. W drugiej połowie przeważał Kościan, który zwyciężyli 28:21.
W meczu o trzecie miejsce zmierzyli gospodarze z Damy Radę Inowrocław. W początkowej fazie meczu prowadzili goście 3:0, Szczypiorniak z czasem się rozkręcał i dominował na boisku. Do przerwy było 17:9 do dla gnieźnian. W drugiej połowie gospodarze sukcesywnie zwiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 31:17.
W finale zagrały dobrze znające się ekipy z Kościana oraz Konina, na co dzień rywalizujące w drugiej lidze. Do przerwy utrzymywał się remis, w drugiej połowie mocniej zagrali koninie i to oni rozstrzygnęli zawody na swoją korzyść 29:18.
Królem strzelców został Glinkowski Bartosz z Konina, nagroda dla najlepszego bramkarza przypadła Adamowi Noskowiakowi z Kościana, a najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju wybrano Nowaka Huberta z Gniezna.
Wyniki spotkań:
I Półfinał: KS Szczypiorniak Gniezno – Start Konin 23:24
II Półfinał: MKS Tęcza Kościan – SPRP Damy Radę Inowrocław 28:21.
Mecz o trzecie miejsce: KS Szczypiorniak Gniezno – SPRP Damy Radę Inowrocław 31:17

Tęcza Kościan – ZEW Świebodzin 31:35 ()
Obrona do poprawki
Za tydzień rozpocznie się batalia w II lidze szczypiorniaka. Tęcza Kościan udaje się na pierwszy mecz do Obornik Wlkp. Wykorzystując wolny czas trenerzy Dawid Nowak i Rafał Szatkowski postanowili rozegrać mecz z ZUW Świebodzin.
Zawody za zgodą trenerów rozegrano trzy razy po 25’. Nasi z początku dobrze sobie radzili powstrzymując dzięki mocnej obronie rywali. Wygrywali wysoko 7:2. Później do głosu doszli przyjezdni. Goście zaczęli przeważać by ostatecznie wygrać czteroma bramkami.
Specjalnie nie przywiązuje się wagi do zawodów towarzyskich, ale w poczynaniach Tęczy widać mankamenty w grze obronnej. Przeciwnicy zbyt łatwo dochodzili do sytuacji „wjazdowych” i rzutów. Nad tym zapewne popracują trenerzy wraz z zawodnikami przed ligą. Pierwszy mecz mistrzowski Tęcza rozegra w sobotę 23 września w Obornikach. Wlkp. (k)