30 Lat Sklepu w Kamieńcu

W tym roku w sierpniu minęła 30 rocznica otwarcia sklepu ogólnospożywczegc Wandy i Henryka Grześkowiaków w Kamieńcu.
Najpierw był to mały, drewniany kiosk i funkcjonował, jako pierwsza prywatna placówka w gminie Kamieniec. Miała niewielką, 25-metrową powierzchnię.
– Praca dawała nam wiele satysfakcji i duże zadowolenie, dlatego efekty były widoczne – wspomina początki Wanda Grześkowiak. Po 7 latach postanowiliśmy z mężęm postawić nowy, murowany obiekt, tuż obok dotychczasowego. Był przestronny i miał 100 metrów kwadratowych powierzchni, To spełniało oczekiwania pracowników, ale też klientów. Powiększyliśmy ofertę handlową.
Czy było nam łatwo? Nie zawsze. Konkurencja była i należąło być lepszym od innych. Pracy było coraz więcej, bo i wprowadzaliśmy coraz szerszy asortyment. Zaczęliśmy zatrudniać ludzi. Pierwszą pracownicą była i jest do dnia dzisiejszego nasza córka Jolanta Pakuła. Razem z nią pojawiła się w sklepei Małgorzata Kurkiewicz. Wspominamy ją bardzo miło – kończy tę wypowiedż pani Wanda.
Lata mijały. Przybywało pracownic, bo oczekiwania klientów były coraz większe. Postanowiono, że trzeba rozbudować sklep i powiększyć dział handlowy o kolejną powierzchnię.
W roku 2013 powstał Mini Market mający 300 metrów kwadratowych. Stworzono wtedy kolejne nowe miejsca pracy.
– Satysfakcja była ogromna – opowiada Henryk Grześkowiak. Sklep orzymał całkowicie nowe wyposażenie. Nowe były lady chłodnicze i maszyny do działu z wędlinami, czy do wyrobu lodów. Przestronność dawała klientom większą ofertę w towarze.
W niedługim czasie, bo już w 2014 roku sklep został zauważony przez innych handlowców. Państwo Grześkowiakowie podjęli kolejną decyzję. Dołączyli do sieci franczyznowej, gdzie wszystkie podatki odprowadzane są wyłącznie do naszego Państwa. Stali się częścią sieci ABC.
W tym samym czasie zostali uhonorowani nagrodą „HERMES”. To gazeta „Poradnik Handlowca” wyróżnił Kamieniec w kategorii „Handel Detaliczny z Tradycjami”. Było to na XVI Ogólnopolskim Spotkaniu Producentów oraz Handlowców.
Rok 2014 był także wyjątkowy dla klientów tego sklepu. W zorganizowanym konkursie „MEGALOTERII”, klient sklepu ABC – Pan Markiewicz z Kamieńca wygrał jedną z nagród, a był to samochód Skoda Citigo, a sprzedawczyni została wyróżniona nagrodą 1000-złotową, w ramach programu „Motywacyjnego” dla pracowników.
Również kolejny, 2015 rok był dla właścicieli kamienieckiego sklepu owocny. ABC zostało laureatem Nagrody Gospodarczej Starosty Grodziskiego, jako „Lider Przedsiębiorczości 2015r”.
– Działalnośc sklepu, to codzienna praca wielu osób, od wczesnego poranka do późnego wieczoru – mówi znów Wanda Grześkowiak. Dobre wyniki, to nasza praca, ale tez zaangażowanie 12 pracownic, starających się, aby każdy klient był zadowonony z zakupów i wracal do naszego sklepu. Codziennie mamy dostawę świeżych towarów, owoców, warzyw, wyrobów masarniczych, mięsa oraz świeżego pieczywa. W sezonie letnim mamy lody włoski

Brak komentarzy

Napisz komentarz