60 lat hokeja na trawie KS Lipno Stęszew

60 lat hokeja na trawie KS Lipno Stęszew
Diamentowy hokej
Kolejny piękny jubileusz obchodził Klub Sportowy Lipno Stęszew. Dokładnie dotyczy to sekcji hokeja na trawie. Trochę starsi mieszkańcy miasta pamiętają pierwszy mecz „laskarzy” rozegrany na boisku piłkarskim przy ulicy Poznańskiej. Animatorem tej widowiskowej dyscyplina był Marian Hałas.
Hokej przyjął się w Stęszewie i występuje na murawach I lub II ligi. Ważne jest też to, że garnie się do klubu i ćwiczy młodzież i dzieci. To na nich ma być budowana siła miejscowego hokeja.
Do „diamentowego jubileuszu” starannie przygotowywali się działacze Lipna. Opracowany został program i wsparł go Urząd Miejski Gminy Stęszew.
W namiocie nieopodal bramy wjazdowej stadionu zebrano i wyeksponowano pamiątki, a były to puchary, marale, statuetki, zdjęcia, wycinki prasowe pokazujące historię i dokonania sekcji oraz fotografie wybijających się zawodników.
W niedzielę 25 czerwca na godzinę 10.00 przygotowano i rozegrano Turniej Hokeja na trawie z okazji 60-lecia klubu. Na małych boiskach rywalizowali adepci Lipna z zespołami Środy. Rogowa, Poznania i Torunia.
Nasi chłopcy nie odnotowali sukcesu w zawodach, ale rywalizacja była ekstra. Dla wszystkich burmistrz przygotował torby ze słodyczami i pamiątki. Ponadto wraz z działaczami na zakończenie zmagań wręczył zespołom pucharki i medale.
W samo południe rozpoczęła się Uroczysta Akademia. Na tę okoliczność zaproszono min. przedstawiciela Polskiego Związku Hokeja na Trawie – Jerzego Smorawińskiego, przedstawiciela Wojewódzkiego Związku Jerzego Wybieralskiego, burmistrza, radnych oraz zasłużonych byłych i obecnych działaczy. Nie zapomniano o sympatykach i kibicach stęszewskiego hokeja, którzy licznie przybyli na jubileusz.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzenia pocztu sztandarowego klubu KS Lipno Stęszew. Powitanie i prowadzenie przejął na siebie Robert Idowiak. On też poprosił o chwilę ciszy dla uczczenia zmarłych działaczy i zawodników klubu, a następnie przedstawił rys historyczny sekcji hokeja na trawie, od początku do dnia dzisiejszego.
Po tym nadeszła kolej na uhonorowanie gości. Burmistrz Włodzimierz Pinczak wręczył Medal Burmistrza prof. Jerzemu Smorawińskiemu. Szef Gminy docenił też Jerzego Wybieralskiego i Przemysława Derdę. Także działacze Lipna uhonorowali Jerzego Smorawińskiego za wkład we wspieranie stęszewskiego hokeja.
Dalej prof. Jerzy Smorawiński w imieniu PZHT wręczył medale. Otrzymali je: Robert Idowiak, Maciej Molicki, Sławek Marciniak i Grzegorz Grzelczak. Z kolei szefowie klubu uhonorowali byłych działaczy Leszka Nawrockiego (wieloletniego redaktora Kuriera lokalnego) i Jana Alejskiego.
Podziękowano też sponsorom, którzy od lat wspierają hokeistów na trawie. Zaproszeni goście pogratulowali pięknego jubileuszu i życzyli dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą i dobrych wyników na boiskach I ligi. Miłym akcentem było wręczenie jubileuszowego zegara wykonanego przez Włodzimierza Czernijewicza. Ma on odmierzać dobry czas dla klubu.
Padła propozycja, aby trybunę na boisku Lipna nazwać im. Mariana Hałasa, twórcy stęszewskiej sekcji.
Po zakończeniu akademii dokończony został turniej dzieci.
Ostatnim akordem jubileuszu był mecz seniorów Lipna z Old Boy’ami Lipna. Wynik był sprawą drugorzędną, ale walka na boisku była do samego końca. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz