Święty Florian sprzyjał OSP Głuchowo

Święty Florian sprzyjał OSP Głuchowo

W niedzielę 7 maja w ramach obchodów Gminnego Dnia Strażaka odbyła się prezentacja i zawody Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Czempiń.

W godzinach popołudniowych ochotnicza brać spod Sztandaru Świętego Floriana w pełnej gali, w asyście wozów bojowych, spod miejscowej remizy udała się na obiekt sportowy „Heliosa” Czempiń. Na stadionie, po uroczystej ceremonii otwarcia imprezy, zaczęła się rywalizacja w sztafecie pożarniczej i w ćwiczeniu bojowym.

Łącznie do zawodów przystąpiło szesnaście drużyn w kategoriach: kobiecej, młodzieżowej i męskiej.

Nad przebiegiem zmagań w sztafecie i ćwiczeniu bojowym czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie. Arbitrzy skrupulatnie patrzyli na poprawność poszczególnych zadań i mierzyli czas.

Najcenniejszego trofeum z 2017 roku broniło OSP w Głuchowie.

W konfrontacji młodzieży najlepsi okazaliło się druhowie z Borowa. Za nimi byli mlodzi z Gorzyc, Głuchowa i Czempinia.

W kategorii kobiecej było tylko OSP Głuchowo. Warto jednak dodać, że żeńska ekipa pokazała się bardzo dobrze zarówno w sztafecie, jaki i w „bojówce”.

Dziesięć drużyn wzięło udział w rywalizacji zespołów męskich.

Tak jak przed rokiem, bezkonkurencyjne okazało się OSP Głuchowo. Za nimi uplasowali się: OSP Borowo I, OSP Srocko Wielkie II, OSP Srocko I, OSP Słonin, OSP Gorzyce, OSP Czempiń, OSP Piotrowo Pierwsze, OSP Stary Gołębin i OSP Gorzyce II.

Dwie najlepsze zespoły Głuchowo i Borowo I stanęły do walki o Puchar Burmistrza Czempinia. Wygrali ci pierwsi i to oni po razu drugi z rzędu zdobyli trofeum.

SKŁAD DRUŻYNY DZIEWCZYN Z GŁUCHOWA:

Aleksandra Wolsztyńska, Hania Mikołajczyk, Julia Zydorczyk, Agnieszka Buchert, Olga Golak, Roksana Żydowicz, Aleksandra Marciniak, Aleksandra Klupczyńska i Oliwia Michalak.

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA CHŁOPIĘCA Z GŁUCHOWA:

Aleksander Bierazo, Patryk Filipowicz, Filip Ratajszczak, Ewaryst Michalak, Marek Kubicki, Kamil Grabowski, Remik Polowczyk I Maciej Frankiewicz.

DRUŻYNA KOBIECA:

Marta Wojciechowska, Natalia Bandura, Aleksandra Migdalek, Natalia Mocek, Wiktoria Zalesińska, Weronika Buchert, Natalia Kotecka I Andżelika Kóska.

OSP GŁUCHOWO MĘŻCZYŹNI: Michał Wojtkowiak, Marek Zagozda, Krzysztof Golak, Piotr Karpiński, Jakub Mocek, Jurand Mielcarek, Adam Sznabel I Michał Ratajczak.

Na zakończenie druhny i druhowie otrzymali puchary, upominki i nagrody.

Imprezę ubarwiła muzyką Strażacka Orkiestra Dęta z Kościana pod batutą Mariana Drozdy.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz