„Szacun” dla Tęczy

Bór Oborniki – Tęcza Kościan 22:22 (9:11)
„Szacun” dla Tęczy
W ostatnim meczu o mistrzostwo II ligi kościańska Tęcza zmierzyła się z Borem Oborniki Śląskie na jego boisku.
Od razu należy zasygnalizować, że gdyby nie sportowa postawa naszego zespołu to przywieźliby komplet punktów za walkowera. Lekarz gospodarzy nie miał wymaganych dokumentów przy sobie. W tej sytuacji sędziowie nie mogli dopuścić do odbycia meczu. Medyk udał się po dokumenty do oddalonego ponad dwadzieścia kilometrów domu. Zanim powrócił czas na rozpoczęcie minął z dużą nadwyżką. Sędziowie po kwadransie zapytali Tęczę, czy zgodnie z przepisami PZPR mają odgwizdać walkowera czy dają czas miejscowym. Nasi postąpili fear play i zgodzili się z dużym poślizgiem zaczęto zawody.
W mecz dobrze weszli nasi. Szybko zbudowali sporą przewagę. Trochę zbyt szybko odpuścili i miejscowi zaczęli odrabiać straty. Na przerwę nasi schodzili z dwubramkową przewagą. W drugiej odsłoni do 45’ nasi dyktowali warunki na boisku. Tęcza prowadziła trzema golami. Wtedy niestety Hubert Kaczmarek z gradacji od nadgorliwych sędziów otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Gospodarze gonili i wstecznie doprowadzili do remisu. Niedosyt pozostał, bo to Tęcza zasłużyła na wygraną.
Tęcza: Adam Noskowiak, Omar Amirjan – Eryk Napierlaski-9, Adam Żurek-5, Hubert Kaczmarek-2, Ryszard Landzwojczak-2, Dawid Graf-2, Daniel Olejnik-2, Wojciech Noskowiak.

*MŁODA TĘCZA WYGRAŁA TURNIEJ W BUKU
Młodzież kościańskiej Tęczy prowadzona przez Dawida Nowaka wygrali turniej szczypiorniaka w Buku. Nasi chłopcy pokonali kolejno: Spartakusa 14:6, Polonię Środa 19:4, GZK Włoszakowice 15:7.
Tęcza: Piotr Kuciak, Filip Stężycki – Igor Napierkowski-18, Adam Kabiewski-15, Adam Nowak-3, Wiktor Bartkoiak-3, Marcin Firlej-2, Tobiasz Dziubała-2, Patryk Cwynar-2, Mikołaj Grębowski-1, Kajetan Tomaszewski-1, Olek Matuszak, Kacper Jaźwiński, Bartosz Waldhelm. (k)

*MŁODZICY TĘCZY
Chłopcy prowadzeni przez Rafała Szatkowskiego zakwalifikowali się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Szczecinie. Nasi, aby się tam dostać pokonali: Lidera Swarzędz 37:36 (21:17) i Posnanię Poznań 41:25 (21:11)
Tęcza: Wiktor Witkowski, Adam Frydrych – Bartosz Dziubała-27, Sebastian Michallik-22, Szymon Owczarczak-12, Hubert Nowak-8, Piotr kędziora-4, Wiktor Kociemba-3, Kacper Świca. (k)

Brak komentarzy

Napisz komentarz