Hokeja na Trawie

‚Hokeja na Trawie

W tym roku sekcja Hokeja na Trawie w Klubu Sportowego „Lipno Stęszew” obchodzi jubileusz 60-lecia powstania. Centralne obchody odbędą się w czerwcu, podczas święta Stęszewa, ale już w niedzielę 9 kwietnia na stęszewskim boisku hokejowym został rozegrany mecz towarzyski z drużyną H.C. Wien z Austrii, której trenerem jest Polak Leszek Specjal.
Pomimo braku kilku podstawowych zawodników w drużynie Lipna, mecz był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem gości 0:3.
Drużyna ze Stęszewa stworzyła kilka sytuacji, z których powinny wpaść bramki, ale zabrakło szczęścia i siły.
Goście także mieli jeszcze wiele okazji do podwyższenia wyniku, ale znakomicie w naszej bramce spisywali się bramkarze Maciej Berus i Jarosław Dubert.
Mecz z tak dobrym przeciwnikiem był sprawdzianem przed rozpoczynającymi się rozgrywkami II Ligi, które stęszewianie rozpoczynają meczem wyjazdowym już w niedzielę 23 kwietnia w Skierniewicach. Spotkają się z przeciwnikami na nowo wybudowanym stadionie hokejowym.
Skład drużyny Lipna: Jędrzej Chraplak, Wojciech Kaźmierczak, Piotr Poszwa, Jakub Trybus, Krzysztof Norkiewicz, Rafał Snela, Marcin Olejniczak, Piotr Kociemba, Wojciech Idowiak i Damian Śliwiński. Trenerem jest Piotr Adrian. Bramkarze to: Maciej Berus i Jarosław Dubert. Funkcję kierownika drużyny pełni Waldemar Dzierla.
Hokeiści Lipna w tym meczu mieli okazję zaprezentować nowe stroje meczowe zakupione przez firmę ENEA Operator. (opr.WD)
Foto 1

Brak komentarzy

Napisz komentarz