piątek, 25 Maj 2018

Sport


W weekend 20-22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym. Tym razem zawody miały miejsce w Kielcach. Nie mogło na nich zabraknąć kościańskiego klubu Kobra Kościan, który od kilkudziesięciu lat odnosi liczne sukcesy na arenie narodowej oraz międzynarodowej.
Zawodnicy Kobry Kościan, wywalczyli kolejne medale: 7 złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. Łącznie było ich dziewięć, a Klub reprezentowało dziesięciu zawodników.
Okoliczności samych mistrzostw były bardzo widowiskowe, bo równolegle – na tej samej, olbrzymiej hali – odbywały się zawody MMA, Kulturystyki, Fitness, Karate i Jujutsu.
Poza rywalizacją uczestnicy mogli podziwiać najróżniejsze wystawy związane z tematyka sportową. Były też taneczne pokazy, a do tego można było uczestniczyć w licznych konkursach. Uczestniczyć mógł każdy. Frekwencja zatem była bardzo wysoka.
Pierwszy medal dla Kobry wywalczyła Klaudia Murza w kategorii 84kg Juniorek do lat 16. Klaudia zdobyła złoto z wynikiem 300,5kg w trójboju. Przysiadła 123kg, poprawiając w tym boju i tej kategorii rekord Polski o pół kilo! W drugim boju wycisnęła 40kg, a w martwym ciągu zaliczyła 137,5kg.
Kolejny sukces odniosła, niezawodna Magdalena Malcherek, w kategorii 63kg Juniorów do lat 20. Magda zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 352,5 w trójboju (P 130kg, WL 72,5kg, MC 150kg).
W tej samej grupie wiekowej, w kategorii 72kg, brązowy medal wywalczyła Paulina Rybak uzyskując 312,kg w trójboju (P 120kg, WL 57,5kg, MC 135kg).
Sukcesy zawodniczek zwieńczyła Wiktoria Zalesińska w kategorii 84+kg, która z łącznym wynikiem 327,5kg (P 140kg, WL 57,5kg, MC 130kg), zdobyła złoty medal. Tym samym, zawodniczki Kobry wywalczyły trzecie miejsce drużynowe wśród Juniorek do lat 20.
Wśród zawodników, pierwszy medal zdobył Andrzej Fellman w kategorii 59kg Juniorów do lat 16. Wywalczył złoto z wynikiem łącznym 330kg, we wszystkich bojach (P 125kg, WL 65kg, MC 140kg). Pechowcem zawodów okazał się Łukasz Pluskota, który wystartował w kategorii 83kg Juniorów do lat 20. Niestety, trema sprawiła, że Łukasz nie zaliczył żadnego podejścia w wyciskaniu leżąc, co wykluczyło go z rywalizacji w trójboju. Łukasz jednak nie poddał się i dokończył zawody przysiadając 150kg oraz zaliczając w martwym ciągu 180kg. Dodamy tylko, że ten sam ciężar, co spalił na ławeczce, wycisnął z łatwością pół godziny po starcie.
W tej samej grupie wiekowej w kategorii 120+kg wystartował Andrzej Rusek. Andrzej zgarnął złoto, uzyskując 590kg w trójboju (P 235kg, WL 120kg, MC 235kg). Wśród weteranów 40-49lat najsilniejszy w kategorii 120+kg okazał się Łukasz Chruścicki z wynikiem 665kg w trójboju (P 250kg, WL 145kg, MC 270kg).
Drugie miejsce w tej samej grupie wagowej i wiekowej zdobył Robert Zalesiński – tata wspomnianej powyżej zawodniczki – Wiktorii. Robert uzyskał w trójboju 482,5kg (P 160 kg, WL 122,5kg, MC 200kg).
Ostatni medal dla Kobry wywalczył wielokrotnie utytułowany na międzynarodowej arenie, Włodzimierz Żmijewski. Pan Włodzimierz zdobył złoty medal w kategorii 74kg Weteranów 60-69lat. Uzyskał wynik 523,5kg (P 200 WL 72,5 MC 251). Wyniki Kobry mówią same za siebie.
Kościańscy zawodnicy zostali w tym roku nominowani, jako reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy w Pilźnie. Są to: Wiktoria Zalesińska, Magdalena Malcherek i Andrzej Fellmann. W Kielcach potwierdzili swoją klasę, zdobywając złote medale.
Trenerem Klubu jest Roman Szymkowiak i jemu należą się także duże gratulacje.
*Klub Kobra Kościan, pragnie serdecznie podziękować sponsorom: czempińskiej firmie Dirty Ray za koszulki dla wszystkich

Obra 1912 Kościan – PKS Racot 4:0 (3:0)

Derby dla gospodarzy

Pojedynek drużyn zza „miedzy” zakończył się 28 kwietnia pewnym zwycięstwem Obry. Miejscowi w 18’ po golu Filipa Tylczyńskiego prowadzili 1:0. W 40’ do siatki rywali na 2:0 trafił Krzysztof Marchewka. Nie minęły więcej, niż trzy minuty, a golkiper gości po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. Autorem gola był Tomasz Marcinkowski.

Wynik zawodów już w 48’ strzałem głową ustalił Igor Rudawski. Bramkarza PKS próbował jeszcze pokonać Kamil Tomowiak. Jego strzał minimalnie minął bramkę gości.

Tego dnia już więcej goli kibice nie oglądali.

Obra: Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Krzysztof Marchewka, Jakub Jandy, Jakub Płotkowiak, Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Jacek Żak, Filip Tylczyński, Krystian Łukaszyk, Tomasz Marcinkowski – Jędrzej Dorynek, Waliszewski, Tobiasz Biały, I Żak, Dawid Ratajczak, Kamil Tomowiak, Tomaszewski. (k)

Śląsk Wrocław – Tęcza Kościan 31:34 (17:15)

Każdy dołożył swoje do zwycięstwa

Słowa zawarte w tytule przekazał red „Kl” trener Tęczy Dawid Nowak. Jak  też dodał do Wrocławia jego zespół pojechał tylko w dziesiątkę. Do składu trafiła młodzież: Jacek Idziak, Patryk Zaremba i Adam Ryba. Nie było nominalnego bramkarza Adama Noskowiaka. Na trybunach z kontuzją siedział rozgrywający Tomasz Piątek. Na tej pozycji z konieczności grał Daniel Olejnik. Nie zważając na kadrowe kłopoty wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na boisku dali z siebie wszytko, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Początek meczu 28 kwietnia należał do gospodarzy. Budowali przewagę, aby odskoczyć na cztery gole. Na przerwę miejscowi schodzili przy prowadzeniu dwoma bramkami. W drugiej odsłonie nasi mądrze bronili i wykorzystywali każdą okazję do rzucania goli. W defensywie starali się nie przekraczać przepisów, aby nie łapać kar. Powoli Tęcza zaczęła być skuteczniejsza. Pomiędzy 45’ a 50’ nasi uzyskiwali od dwóch do trzech goli przewagi. W 58’ było 32:29 dla przyjezdnych. Śląsk w tej samej minucie zmniejszył dystans na 30:32. Nasi jeszcze szarpnęli i w 59’ było już 34:30. Stało się pewne, że goście ten mecz wygrają. Gospodarze kosmetycznie tylko poprawili wynik.

Tęcza: Omar Amirjan – Kamil Gessner-12, Kamil Napierkowski-7, Daniel Olejnki-5, Alek Cierniewski-5, Dawid Greaf-3, Jacek Idziak-1, Bartosz Nowakowski, Adam Ryba, Patryk Zaremba. (k)

Obra 1912 Kościan – Helios Czempiń 3:1 (1:0)

„Mały” puchar dla Obry

Kościańska drużyna sięgnęła po wygraną we finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Zwycięstwo nad lokalnym Heliosem nie przyszło Obrze zbyt trudno. Wprawdzie goście pierwsi zagrozili bramce gospodarzom, ale dalej warunki na boisku dyktowali miejscowi.

W 21’ gola na 1:0 strzelił Szymon Słoma. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Tomasz Marcinkowski. Sprawę pucharu załatwił w 78’ efektownym uderzeniem Kamil Tomowiak. W 83’ honorowego gola dla Heliosa sprezentował strzałem samobójczym Michał Gelert.

Obra w dalszej batalii PP 9 maja rozegra na swoim boisku z LKS Gołuchów.

Po zakończeni zawodów puchar OZPN trafił w ręce uradzonych piłkarzy, szkoleniowców i działaczy kościańskiego zespołu.

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor rudawski (70’ Kamil Tomowiak), Piotr Sznabel, Filip Tylczyński (55’ Dawid Ratajczak), Jacek Żak (65’ Jakub Płotkowiak), Szymon Słoma (78’ Krystian Łukaszyk), Tomasz Marcinkowski (85’ Tobiasz Biały). (k)

II Memoriał „Ku pamięci” kolegów
Mirosław Dalecki najlepszy w kopa
W Domu Kultury przy Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym 15 kwietnia w Kościanie odbył się turniej kopa sportowego.
Był to II Memoriał poświęcony pamięci zmarłych kolegów. Motywem przewodnim pasjonatów organizujących zawody w kopa jest hasło – „kochaliśmy ich za życia, nie zapomnimy po śmierci.
Uczestnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Memoriał rozegrany został w czterech kategoriach: indywidualnej, drużynowej, par oraz kobiet.
Organizatorzy przygotowali puchary, medale oraz nagrody dla najlepszych w poszczególnych kategoriach.
II Memoriał „Ku pamięci” wygrał Mirosław Dalecki – Spółka Nielęgowo, który zgro madził na swoim koncie 17,5 pkt. dużych i 123 małe. Dla Mirka było to pierwsze zwycięstwo w turnieju w swej ponad dziesięcioletniej karierze „kopiarskiej”.
Na drugim i trzecim miejscu rywalizację zakończył Ryszarda Hohensse 17/141 – Seniorzy Kościan i Ryszard Stanisławiak 17/131 – TEAM Jagoda Kościan. Kolejne miejsca zajęli: Jadwiga Hampel 16,5/93 – Spółka Nielęgowo, Kazimierz Stefaniak 16/112 – Koziarki Dolsk, Zdzisław Majorek 16/101 – Team Jagoda Kościan, Piotr Bartkowiak 15,5/38 – Lolo – bruk Kościan, Piotr Kaczmarek15/171 – KSKS Wuja Bednarek Kościan, Waldemar Kosiński 15/84 – Asy Wolsztyńskie Wolsztyn i Leszek Glinkowski 15/62 – Młode Wilki Wikowyja.
Wśród pań zwyciężyła Jadwiga Hampel – Spółka Nielęgowo, która w klasyfikacji generalnej zajęła 4 miejsce. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały Danuta Kuraszyk – Koziarki Dolsk, Barbara Skórzewska – Centrum Kościan, Elżbieta Baraniak – Młode Wilki Wilkowyja.
W parach najlepsi byli: Kazimierz Stefaniak i Danuta Kuraszyk – Koziarki Dolsk Zwycięzcy wyprzedzili Eugeniusza Budzynia i Ryszarda Hohensse – Seniorzy Kościan. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyli Karol Lemański i Mirosław Dalecki – Spółka Nielęgowo.
W rywalizacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się ekipa Koziarki Dolsk z wynikiem 58 pkt. dużych i 177 małych. W zwycięskim zespole wystąpili: kpt. Mirosław Konieczny, Józef Kolasiński, Kazimierz Stefaniak i Danuta Kuraszyk.
Na drugim miejscu zawody ukończył KSKS Wuja Bednarek Kościan w składzie – kpt. Jerzy Piechowiak, Piotr Kaczmarek, Dariusz Kaźmierczak i Tomasz Ciesielski. Trzecie miejsce zajęła Spółka Nielęgowo w składzie: kpt. Lech Hampel, Jadwiga Hampel, Karol Lemański i Mirosław Dalecki. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano zespoły: Olimpia Stary Lubosz, Młode Wilki Wilkowyja, Orły Głuchowo i TEAM Jagoda Kościan.
Organizatorem II Memoriału „Ku pamięci” było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego.
Zawody sędziowali: Adam Wysocki i Mirosław Ciszewski. Obsługę techniczna zapewniła Alicja Kabat. (k)

Obra 1912 Kościan – Polonia Leszno 2:1(1:0)
Niewygodny rywal
Pojedynek trzeciej Obry z czwartą Polonią w rozgrywkach IV ligi miał być hitem kolejki. Niestety nie był, ponieważ tylko w części widowisko przypominało zawody zespołów z czuba tabeli.
Od pierwszego gwizdka zespoły rozpoczęły twardy bój. Jeden z obrońców Polonii zbyt impulsywnie zadziałał i posunął się do próby uderzenia naszego zawodnika. Sędzia wyrzucił go z boiska. Było to w 7’ i od tego czasu goście grali w osłabieniu. Obra osiągnęła przewagę. W 12’ nasi byli blisko objęcia prowadzenia. Na czystej pozycji znalazł się Maciej Przewłocki, ale nie zdołał pokonać golkipera rywali. Gospodarze cisnęli i w 44’ Tomasz Marcinkowski trafił do siatki przeciwnika. Dokładnym podaniem obsłużył go Filip Tylczyński.
W 62’ Obra wygrywała 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tomasz Marcinkowski. Goście zaczęli grać odważniej i często przedostawali się w pole karne gospodarzy. W 79’ ambicja ich została nagrodzona. Napastnik Polonii strzelił z kąta i piłka wpadła do siatki na 2:1. Przyjezdni stworzyli jeszcze jedną sytuację. Na szczęście nie zdołali celnie uderzyć. Nasi dowieżli zwycięstwo, ale do końca było nerwowo.
Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Jacek Żak, Igor Rudawski (62. Krystian Łukaszyk), Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak (80. Szymon Słoma), Maciej Przewłocki (59. Michał Gelert), Filip Tylczyński (75. Jakub Płotkowiak), Tomasz Marcinkowski
# W środę 18 kwietnia Obra przy ul Wojciecha Maya podejmie w zaległych zawodach Victorię Ostrzeszów. (k)

Logistycy” ponownie nie do ogrania
Na okoliczność pierwszej rocznicy oddania sali widowiskowo-sportowej w Stęszewie 24 marca odbył się turniej halowej piłki nożnej.
Do zawodów pod patronatem burmistrza Włodzimierza Pinczaka a zorganizowanych przez stęszewski Dom Kultury zgłosiło się pięć drużyn: Resort Wybickiego, Przyjaciele, PDB Roman Dyba, SAS Stęszew i Solid Logistics.
Zadecydowano, że zespoły rywalizować będą jeden raz dziesięć minut.
Od pierwszych gier było widać, że mocne ekipy mają „Logistycy” i SAS. W składzie tego drugiego występował znany z ekstra ligowych boisk Michał Goliński.
Zgodnie z przewidywaniami te dwie drużyny rozegrały finał pomiędzy sobą. Swoją siłę pokazali „Logistycy”, którzy pokonali SAS aż 4:1.
W pojedynku o trzecią lokatę Przyjaciele pokonali Resort Wybickiego 3:2.
Najlepszym graczem zawodów uznano Michała Golińskiego – SAS. Golkiperem numer jeden został Damian Frączak – Przyjaciele, a najlepszym strzelcem został Szymon Korczyk – Przyjaciele.
Trzy najwyżej sklasyfikowane ekipy z rąk dyr., Domu Kultury Mateusza Niedźwiedzia odebrały okazałe puchary a wyróżnieni gracze statuetki. (k)

Turniej Finałowy Ligi hokeja na trawie

niedzielę 25 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Stęszewie został rozegrany Turniej Finałowy Ligi Centralnej w halowej odmianie hokeja na trawie ENEA CUP 2018 .Rozgrywki Ligi Centralnej do drugi szczebel tych rozgrywek w Polsce, do których zgłaszają się drużyny, które nie biorą udziału w rozgrywkach organizowanych przez PZHT. W całym cyklu rozgrywek zostały rozegrane cztery turnieje, pierwszy jeszcze w grudniu 2017 roku w Skierniewicach, drugi w styczniu w Tarnowskich Górach, trzeci na początku lutego w Rypinie a czwarty finałowy został przyznany drużynie Lipna Stęszew, która wystawiła do rozgrywek dwie drużyny .Sponsorem głównym turnieju była firma ENEA Operator, a patronat honorowy nad turniejem objął p. burmistrz Włodzimierz Pinczak.
O klasyfikacji końcowej zadecydowała suma punktów zdobytych we wszystkich czterech turniejach. Turniej w Stęszewie został przygotowany i przeprowadzony profesjonalnie, do sędziowania organizatorzy zaprosili licencjonowanych sędziów PZHT p. Aleksandra Wierzbickiego, Jarosława Plucińskiego oraz Rafała Frydyka. Na ceremonię zakończenie turnieju przybył Sekretarz Generalny PZHT p. Dariusz Kurc, który wraz z Burmistrzem Włodzimierzem Pinczakiem, Markiem Boińskim przedstawicielem firmy ENEA Operator oraz członkami zarządu K.S. Lipno wręczyli medale oraz okolicznościowe statuetki.
Wszyscy uczestnicy turnieju oraz zaproszeni goście bardzo wysoko ocenili organizację tego turnieju, czego efektem była propozycja organizacji turnieju finałowego Halowych Mistrzostw Poski w kategori junior młodszy w Stęszewie. Organizacje tych finałów Polski Związek Hokeja na Trawie zaproponował już wcześniej OZHT w Poznaniu, który zaakceptował halę w Stęszewie i przy udziale K.S.Lipno turniej ten zostal rozegrany w niach 10-11 marca.
W finałach uczestniczyły po 2 zespoły zwycięzkie ze swoich okręgów i tak Śląsk reprezentowały drużyny HKS Siemianowiczanka Siemianowice oraz KKS Kolejarz Gliwice , Kujawsko – Pomorskie LKS Rogowo i UKS Jedynka Żnin a Wielkopolske UKH Start 1954 Gniezno oraz MKS Środa Wlkp. Mecze przez dwa dni były rozgrywane systemem każdy z każdym a zwycięzców wyłoniła Tabela końcowa Mistrzostw:
W czasie rozgrywek hale w Stęszewie odwiedzili trener Polski w tej kategori wiekowej p. Mateusz Grochal, trener kordynator Poznańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego p. Andrzej Wybieralski oraz szef wyszkolenia PZHT p. Krzysztof Rachwalski. Na zakończenie finałów do wręczania medali oprócz Burmistrza Włodzimierz Pinczaka przybyl przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu p. Mariusz Kubiak były hokeista i reprezentant Polski w hokeju na trawie, który podziękował Ewie Wybieralskiej Prezes WZHT oraz przedstawicielom K.S.Lipno Stęszew za wspaniałą organizacje finału, a Burmistrzowi pogratulowal tak pięknej hali.
Pan Krzysztof Rachwalski szef wyszkolenia w PZHT zaproponawal stęszewskim działaczom organizację przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Seniorów na hali.(WD)

Florian Ajchler mistrzem Śmigla w kopa
Karciane zmagania w Żegrówku
18 marca w sali wiejskiej w Żegrówku odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Śmigla w kopa sportowego.
Do rywalizacji łącznie przystąpiło 80 pasjonatów w tym dwie kobiety.
Zgodnie z regulaminem uczestnicy mieli do rozegrania pięć rund po 32 rozdania. W każdej turze zawodnik mógł uzyskać maksymalnie 4 tzw. „duże punkty”.
Turniej otworzył około godziny 10.00 Marcin Jurga – zastępca Burmistrza Śmigla, a następnie rozpoczęła się rywalizacja. Jak to bywa na zawodach momentami gra była bardzo zacięta.
W kwestiach spornych do akcji wkraczał i rozstrzygał sędzia zawodów Piotr Baranowski.
Przed ostatnią rundą gracze mieli czas na posiłek. Po kilku minutach wszyscy wrócili do stolików aby kontynuować sportowe zmagania.
Zwycięzcą turnieju został z 19 „dużymi punktami” Florian Ajchler reprezentujący gospodarza zawodów, czyli Żegrówko, II miejsce przypadło Andrzejowi Robakowskiemu, III natomiast Tomaszowi Ratajczakowi.
Kolejne lokaty zajęli: IV m. Bogdan Kowolka, V m. Henryk Mocek, VI m. Jarosław Melcer, VII m. Waldemar Kosiński, VIII Henryk Grobelny, IX Tadeusz Książyk, X Ireneusz Kaźmierczak
Klasyfikację kobiet wygrała Barbara Skórzewska. Rozlosowano także nagrodę pomiędzy wszystkimi graczami. W tym roku fortuna uśmiechnęła się do zawodnika z numerem 60, czyli do Bartosza Klechy z Żegrowa w gminie Śmigiel.
Ośrodek Kultury Fizycznej I Rekreacji w Śmiglu pragnie podziękować panu Grzegorzowi Ratajczakowi Prezesowi Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za pomoc informatyczną oraz Radzie Sołeckiej z Żegrówka za udostępnienie sali na zawody. (k)

Logistycy” najlepsi w Memoriale Dotki

W sobotę 24 lutego w sali widowiskowo – sportowej w Stęszewie rozegrany został kolejny turniej ku pamięci działacza strykowskiej Spójni Sylwestra Dotki.

W zawodach zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami miało wziąć udział dziesięć zespołów. W ostatniej chwili zrezygnował LZS Wronczyn, który w tym czasie rozgrywał sparing w Grodzisku Wlkp. Za nich wystartował drugi zespół Old boy’ów. W ten sposób  skompletowano dwie pełne grupy.

Należy dodać, że patronat nad turniejem objął burmistrz Włodzimierz Pinczak. Organizacją wraz z Burmistrzem zajął się Gminny Ośrodek Sportu – prezes Sławomir Wiśniewski. Zaangażowali się też: Hubert Wachowiak i Roman Ksoń.

Przed zawodami po cichu typowano potencjalnych zwycięzców. Patrzono na Slime time i jedną z drużyn Stęszewskich. Poważnie rozważano wygraną młodziutkiego zespołu Spójni. Początek już pokazał, że zwycięzca poprzedniej edycji Slime time jest znacznie słabszy i wyraźnie im nie idzie. W pierwszym meczu przegrał z Wybickiego resort i to gładko do zera. W drugim pojedynku zostali rozbici przez Old boy’ ów.

Dobrze poczynali sobie: Lipno Stęszew, Old boye i Spójnia. Trochę w cieniu jak się później okazało punktował „czarny koń”  Solid Logistic. „Logistycy zaczęli od remisu, ale dalej brali kolejne przeszkody.

Duże emocje zaczęły się w grach o najwyższe laury. W dwóch przypadkach decydowały o dalszej grze rzuty karne. Po serii strzałów z linii siedmiu metrów sensacyjnie wypadło Lipno Stęszew i Old boy’e Lipna.

W pojedynku o III miejsce seniorzy Lipna pokonali starszych kolegów i to oni sięgnęli o najmniejszy puchar.

Do batalii o najwyższe laury stanęły wspomniany Sold Logistics i młodzież Spójni. Strykowian dużo sił kosztował pojedynek z Lipnem i w finale zbrakło im sił.  Zbyt łatwo oddali pole i gładko ulegli rywalowi.

Poniżej prezentujemy statystki : składy drużyny, wyniki, strzelców goli oraz najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza.

Grupa A

Solid Logistics: Sławomir Starczewski, Bartosz Płócieniak, Krzysztof Kwaśniewski, Mikołaj Wójcik, Adam Błachowicz, Adam Kaczmarek, Szymon Wojciechowski, Przemysław Latosik, Dominik Sikora, Mariusz Grześkowiak

Drużyna Romana Dyby: Adrian Derda, Robert Witkowski, Krzysztof  Nowak, Jakub Molicki, Łukasz Piątkowski, Radosław Sobieraj, Jarosław Tomczak, Tomasz Majorczyk, Dariusz Witkowski, Piotr Tomkowiak, Tomasz Francuz

Okoń Sapowice: Błażej Krupa, Tomasz Tomaszewski, Wojciech Koszyczarek, Adam Bogucki, Sebastian Ciesielski, Piotr Wojciechowski, Tomasz Jędrzejczak

Spójnia Strykowo: Kacper Sobański, Maciej Mieszała, Maciej Urbaniak, Piotr Kaczmarek, Mikołaj Fornalik, Adrian Rożek, Mateusz Królik, Michał Kuźniarek, Tomasz Barowicz, Damian Karasiewicz, Patryk Kurowski

Przyjaciele: Damian Frączak, Bartosz Becker, Mateusz Wiśniewski, Sebastian Bączyk, Patryk Marciniak, Mateusz Przydanek, Szymon Kaszyk, Grzegorz Małecki, Damian Nowak

Grupa B

Wybickiego Resort: Marcin Marciniak, Szymon Zieliński, Ryszard Sypniewski, Klemens Kołasik, Krzysztof Pastusiak, Bartosz Zagrodzki, Symeon Szudra, Andrzej Miazio, Dawid Przydanek

Slime Time: Krzysztof Chudziński, Jarosław Chudziński, Krzysztof Bensh, Bartosz Smelka, Daniel Skibiński, Jakub Drajerczak, Albert Błoch, Piotr Kociemba

Old boy’s 2: Piotr Morszner, Tomasz Teszner, Arkadiusz Wiśniewski, Marcin Sworek, Bartosz Waszkowiak, Tomasz Brodowski, Krzysztof Tomczak, Jakub Ławniczak

Old boy’s 1: Janusz Leśniczak, Hubert Wachowiak, Rafał Pieróg, Sławomir Suchora, Dawid Wojciechowski, Dariusz Ziółczyk, Tomasz Ludwiczak, Dariusz Jasiewicz, Bartosz Jankowiak

Lipno Stęszew: Mateusz Leśny, Sebastian Wojtkowiak, Alan Czekała, Maciej Scherfchen, Nikodem Kasperczak, Mateusz Wojnowski, Eryk Przybyła, Michał Odoliński, Tomasz Dutkiewicz

Mecze grupowe

Solid Logistics – Drużyna Romana Dyby 0:0

Wybickiego Resort – Slime Time 2:0

1:0 Andrzej Miazio

2:0 Szymon Zieliński

Okoń Sapowice – Spójnia Strykowo 2:2

0:1 Mikołaj Fornalik

1:1 Sebastian Ciesielski

1:2 Mateusz Królik

2:2 Błażej Krupa

Old boy’s 2 – Old boy’s 1 5:0

1:0 Tomasz Teszner

2:0 Jakub Ławniczak

3:0 Jakub Ławniczak

4:0 Tomasz Teszner

5:0 Arkadiusz Wiśniewski

Przyjaciele – Solid Logistics 0:1

0:1 Mikołaj Wójcik

Lipno Stęszew – Wybickiego Resort 3:0

1:0 Nikodem Kasperczak

2:0 Nikodem Kasperczak

3:0 Alan Czekała

Drużyna Romana Dyby – Okoń Sapowice 0:2

0:1 bramka samobójcza

0:2 Wojciech Koszyczarek

Slime Time – Old boy’s 2 0:3

0:1 bramka samobójcza

0:2 Jakub Ławniczak

0:3 Tomasz Teszner

Spójnia Strykowo – Przyjaciele 3:0

1:0 Mikołaj Fornalik

2:0 Mikołaj Fornalik

3:0 Maciej Mieszała

Old boy’s 1- Lipno Stęszew 1:2

0:1 Alan Czekała

1:1 Hubert Wachowiak

1:2 Alan Czekała

Solid Logistics – Okoń Sapowice 3:0

1:0 Przemysław Latosik

2:0 Bartosz Płócieniak

3:0 Szymon Wojciechowski

Wybickiego Resort – Old boy’s 2 1:2

1:0 Szymon Zieliński

1:1 Tomasz Teszner

1:2 Krzysztof Tomczak

Drużyna Romana Dyby – Przyjaciele 0:3

0:1 Patryk Marciniak

0:2 Patryk Marciniak

0:3 Bartosz Becker

Slime Time – Lipno Stęszew 1:4

0:1 Nikodem Kasperczak

0:2 Nikodem Kasperczak

1:2 Piotr Kociemba

1:3 Alan Czekała

1:4 Alan Czekała

Spójnia Strykowo – Solid Logistics 0:1

0:1 Mariusz Grześkowiak

Old boy’s 1 – Wybickiego Resort 2:0

1:0 Dawid Wojciechowski

2:0 Hubert Wachowiak

Okoń Sapowice – Przyjaciele 1:1

1:0 Tomasz Jędrzejczak

1:1 Szymon Kaszyk

Old boy’s 2 – Lipno Stęszew 1:2

0:1 Alan Czekała

1:1 Tomasz Brodowski

1:2 Nikodem Kasperczak

Drużyna Romana Dyby – Spójnia Strykowo 0:3

0:1 Mikołaj Fornalik

0:2 Piotr Kaczmarek

0:3 Piotr Kaczmarek

Slime Time – Old boy’s 1 1:2

1:0 Krzysztof Chudziński

1:1 Hubert Wachowiak

1:2 Sławomir Suchora

Półfinały

Solid Logistics – Old boy’s 2 0:0 (karne 2:1)

Lipno Stęszew – Spójnia Strykowo 1:1 (karne 4:5)

1:0 Maciej Scherfchen

1:1 bramka samobójcza

Mecz o 3 miejsce

Old boy’s 2 – Lipno Stęszew 0:0 (karne 1:3)

Finał

Solid Logistics – Spójnia Strykowo 3:0

1:0 Mariusz Grześkowiak

2:0 Dominik Sikora

3:0 Szymon Wojciechowski

Najlepszy piłkarz – Maciej Scherfchen

Najlepszy bramkarz – Sławomir Starczewski

Najlepszy strzelec – Alan Czekała

Dyplomy, puchary i nagrody wręczał burmistrz Włodzimierz Pinczak wraz z prezesem

Sławomirem Wiśniewski i wnukiem Sylwestra Dotki Mateuszem Przybyłowskim.

Dla uczestników imprezy przygotowano smaczną grochówkę. (k)

Foto 1 Zwycięska drużyna Solid Logistic

Foto 2 Ekipa Romana Dybę

Foto 3 „Logistycy” z najokazalszym pucharem za wygraną w Memoriale

Foto 4 Młody zespół Spójni ostatecznie wywalczył drugą lokatę. Na foto drużyna z Burmistrzem, organizatorami i działaczami klubu

Foto 5 W czarnych strojach Resort Wybickiego

Foto 6 Slime time tym razem zanotowało słabszy występ

Foto 7 Spójnia Strykowo na foto przed rozpoczęciem memoriału

Foto 8 W „holenderskich barwach” ekipa Okonia Sapowice

Foto 9 Old boy’e Lipna I

Foto 10 Z burmistrzem Włodzimierzem Pinczakiem i prezesem Gminnego Sportu Sławomirem Wiśniewskim najlepszy zawodnik memoriału Maciej Scherfchen z Lipna Stęszew

Foto 11 Kapitan Lipna odbiera puchar za wywalczenie trzeciej lokaty

Foto 12 Snajperem zawodów został Alan Czekała z Lipna Stęszew

Foto 13 Zespół old boy’ów Lipna 2

Foto 14 „Przyjaciele” na boisku i poza nim

Foto 15 Bramkarzem numer jeden uznano Sławomira Starczewskiego – Solid Logistic

Foto 16 III miejsce zdobyła drużyna Lipna Stęszew

Foto 17 Burmistrz i organizatorzy memoriału wraz z najlepszym bramkarzem Sławomirem Starczewskim

Foto 18 Kapitan Spójni z pucharem za wywalczenie drugiego miejsca

Foto Burmistrz Włodzimierz Pinczak z Zbigniewem Adamkiem bratem zmarłego przedwcześnie Zenona Adamka