wtorek, 21 Sierpień 2018

Sport

Tęcza najmocniejsza w turnieju Braci Jureckch

Po raz dziesiąty walczyli adepci szczypiorniaka o Puchar braci Jureckich. Areną pojedynków była, 10 czerwca sala sportowa Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Wielichowskiej w Kościanie.

Do miasta nad Obrą, oprócz drużyny z Kościana, przybyły zespoły  z Włoszakowic, Wolsztyna, Konina, Jerki oraz  Kostrzyna nad Odrą.

Należy odnotować, że turniej stał na wysokim poziomie. Dzieci z rocznika 2007 i młodsi mogły rywalizować w sportowej walce, w meczach trwających dwadzieścia minut.

Chłopcy kościańskiej Tęczy prowadzeni są przez Tomasza Frąckowiaka. Przez wszystkie mecze przeszli, jak „burza” i ostatecznie wygrali turniej.

Ponadto dobrze radzili sobie zawodnicy zespołu „Spartan” Jerka z gminy Krzywiń. Są to wychowankowie Dawida Nowaka. Oni uplasowali się na trzecim miejscu.

Dwóch zawodników Tęczy  otrzymało statuetki. Za najlepszego strzelca odebrał Adam Nowak, a Piotr Kuciak za najlepszego bramkarza. Zawodnikiem numer jeden w naszej ekipie został Cyprian Jęsiek.

Na turniej przybył starszy z braci Jureckich – Bartosz. Były władze miasta,. Dotarł też przedstawiciel WZPR z Poznania.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Tęcza Kościan

II miejsce KPR Wolsztyniak Wolsztyn

III miejsce Spartanie Jerka

IV miejsce SSRiR Konin

V miejsce SPR Włoszakowice

Skład Tęczy: Kuciak. Pajkert, Konieczny 1  – Antczak, Pawlak, Laskowski, Karmelski – 9, Jęsiak – 9, Kuciak K – 4 , Rodzic, Kasperski, Leonarczyk – 7 , Nowak – 23, Olbiński – 2, Duszak, Kaczór, Czapla – 1 , Kubacki -1, Kluczyk. Trener: Tomasz Frąckowiak. Kierownik zespołu Stanisław Wujec. (k)

Biegali do utraty tchu

O puchary Przewodniczącego Rady Gminy Stęszew Mirosław Potrawiaka walczyły dzieci i młodzież ze szkół tej Gminy. Organizator, czyli Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strykowie, pod przywództwem Dariusz Sommerfelda, przygotował ciekawą trasę i sprawnie przeprowadził zawody.

Najmłodsi do pokonania mieli, albo jedno kółeczko tj. około 300 m, albo nieco starsi – dwa, czyli 600 m. Najstarsi gimnazjaliści zaliczyli trzy rundy, w sumie 900 metrów.

Po każdym biegu odbywało się odczytanie wyników i nagrodzenie najlepszych. Dokonywał tego dyrektor szkoły, której uczeń wygrał bieg.

Pierwsi do boju, w sobotnie przedpołudnie 9 czerwca, wyruszyli chłopcy klas IV. Te zawody wygrał Filip Adamski przed Nikodemem Rybarczykiem – obaj ze Strykowa. Trzeci był Aleks Potocki ze Stęszewa.

Na kolejnych dystansach wygrywali:

Chłopcy kl. III: Im. Hubert Janyszka – Modrze, IIm. Mateusz Krupa – Strykowo, III.. Kacper Marczyński – Stęszew

Dziewczynki kl. V: Im. Weronika Nędzyk – Stęszew, IIm. Zosia Gryczyńska, IIIm. Ola Wencel – Modrze.

Chłopcy kl. V:  I Jakub Nowaczyk, Franek Czekała, III Natan Nawrot – wszyscy ze Stęszewa

Dziewczynki kl. IV: I Michalina Kędziora – Modrze, II Wiktoria Tyklewicz – Jeziorki, Tatiana Gortat – Stęszew.

Dziewczynki kl. III: I Wiktoria Marciniak – Strykowo, II Vanessa Paszke – Jeziorki, III Anna Jęczmionka – Strykowo

Dziewczynki kl. II: I Anna Pukacz – Strykowo, Agata Mydlak – Stęszew, III Marta Borowska – Modrze.

Chłopcy kl. I: Dawid Gajewski – Stęszew, II Hubert Radaczewski – Strykowo, III Dawid Szyfter – Stęszew.

Dziewczynki kl I: Ola Pawlik – Strykowo, II Martyna Bendlewska – Jeziorki, III Julia Michalak – Jeziorki.

Chłopcy kl: Damian Muchowski – Jeziorki, II Cyryl Miętlicki – Stęszew, III Franek Stachecki – Stęszew.

W rywalizacji dzieci kl I – IV zwyciężył Stęszew przed II Strykowem i III Jeziorkami.

Dziewczyny kl VI: Karolina Krzyżanek – Strykowo, III Klaudia Krzyżańska – Strykowo i Nicola Kielan – Stęszew.

Chłopcy kl. VI: I Kacper Nowak – Stęszew, II Maciej Potrawiak – Stęszew i III Jakub Chojan – Strykowo.

Dziewczyny kl. VII: Dominika Łuczak – Stęszew, Ola Rożek – Jeziorki, Patrycja Budzińska – Jeziorki.

Chłopcy kl.: I Adam Wawrzyniak, II Bartosz Dymek – Modrze, III Kuba Witkowski – Stęszew.

Po podliczeniu wyników w klasach VI – VII zwyciężył Stęszew.

Gimnazjum dziewczyny kl. II: ex quo I m Ewa Górecka – Strykowo, IIm. Anastazja Herasymeniuk – Stęszew i III Ada Nowicka – Strykowo.

Gimnazjum chłopcy kl. II: I Filip Kempa, II Maksym Pieróg – Stęszew, Szymon Szczurek – Strykowo.

Gimnazjum dziewczyny kl. III: Ola Wróbel – Stęszew, Natalia Cicha – Strykowo, III Julia Cicha – Strykowo.

Gimnazjum chłopcy kl. III: I Bartek Stankiewicz, II Krystian Tyklewicz – Strykowo, III Patryk Kaczmarek – Stęszew.

Rywalizację Gimnazjów na swoją korzyść przechyliła młodzież Strykowa przed Stęszewem.

Puchary wręczył Przewodniczący Rady Mirosław Potrawiak. Na zakończenie imprezy Przewodniczący podziękował uczestnikom za udział i walkę, a organizatorom za duży wkład w organizację zawodów.

Cieszyć może fakt, że duża ilość dzieci i młodzieży wzięła udział w biegach nad malowniczej trasie przy jeziorze strykowskim. Każdy bez wyjątku dawał z siebie całe moce. Przybyli rodzice i zagrzewali swoje pociechy do walki.

W sumie bardzo fajna i pożyteczna impreza – skomentowali zawodnicy. Seweryn Kaczmarek

Foto biegi 1

Taekwondo Olimpijskie z Kościana i Wolsztyna

Gratulacje dla zawodników trenera Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak, czyli Igora Płatników z Wolsztyna, który zdobył tytuł mistrza Polski oraz dla Julii Olbińskiej z Kościana za tytuł wicemistrzyni Polski, który zdobyła w pierwszym dniu zawodów.

Zawodnicy taekwondo udali się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. W dniu 27 kwietnia w Swarzędzu-Zalasewie rozpoczęła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych.

W dniach 28 – 29 kwietnia, na tej samej hali rozegrano konkurencję w Taekwondo Olimpijskim. Na tej prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć zawodników UKS Smoki Rakoniewice, w tym roku kwalifikacje do startu, na podstawie rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, zdobyło tylko dwóch zawodników z Rakoniewic – Zuzanna Misiorna i Jakub Turała.

Młodzi zawodnicy wraz z innymi podopiecznymi Trenera Krzysztofa Frankiewicza z Kościana i Wolsztyna mieli okazję uczestniczyć w ceremonii otwarcia Olimpiady, zapalenia znicza olimpijskiego i przygotowanych przez organizatorów pokazów artystycznych.

Następnego dnia rozpoczęły się rywalizacje w konkurencjach technicznych i w walkach.

Nasi zawodnicy swoje walki stoczyli w niedzielę. Zuzia wygrała wszystkie walki i obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski. Kubie tym razem niestety nie udało się stanąć na podium i zajął miejsce tuż za nim.

Ostatecznie UKS Smoki zajęły 25 miejsce wśród 48 klubów z całej Polski i przyczyniły się do zwycięstwa województwa wielkopolskiego w kwalifikacji województw.

Gratulacje dla zawodników trenera Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak, czyli Igora Płatników z Wolsztyna, który również zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dla Julii Olbińskiej z Kościana za tytuł Vice Mistrzyni Polski, który zdobyła w pierwszym dniu zawodów.

Pozostali zawodnicy Trenera Frankiewicza, którzy zostali zakwalifikowani do zawodów to – Martyna Chlebek, Filip Tomyślak i Emilia Capała którym zabrakło szczęścia i nie zajęli miejsc medalowych.(opr.r)

PKS Racot – Victoria Września 1:2 (0:1)
Lider bliski przegranej
Gospodarze bardzo wysoko postawili poprzeczkę 5 maja liderowi z Wrześni. Skazany na porażkę PKS od początku poczynał sobie odważnie. Miejscowi śmiało atakowali i posiadali przewagę. Co najmniej dwie sytuacje mogli gracze z Racotu skutecznie wykończyć. Nie udało się w tym okresie. Wreszcie w 42’ miejscowi trafili do siatki rywali. Sędzia zawodów podyktował dla PKS za faul na Tomaszu Kaczmarku rzut karny. „Jedenastkę” na gola na 1:0 wykorzystał Hubert Sznabel.
Na krótko nastąpiła konsternacja w obozie przyjezdnych. W drugiej odsłonie ruszyli do odrabiania strat. W 49’ już remisowali 1:1. Gracz Victorii z bliska nie dał szans Adrianowi Konradowskiemu. Goście złapali wiatr w żagle. Atakowali mocno i trzykrotnie zagroził bramce PKS. Długo nie dawał się zaskoczyć golkiper gospodarzy. Wielu sądziło, że padnie remis. Niestety goście w doliczonym czasie strzelili zwycięską bramkę. Zawodnik rywali wpakował piłkę do siatki w 93’. Rozpacz zapanowała w obozie miejscowych. Trudno im się dziwić zważywszy, że rozegrali dobre zawody, ale punkty nie zdobyli.
P{KS: Adrian Konradowski – Wojciech Chlebowski, Tomasz Klak, Kacper Zmyślony (71’ Michał Sitkowski), Piotr Szczerbal, Hubert Sznabel, Tomasz Bajsztok, Tomasz Kaczmarek, Leciej (61’ Tomasz Gertig), Adam Czarnecki (86’ Norbert Karolewicz), Michał Nowak (90’ M Szczerbal). (k)
PKS Racot – SKP Słupca 2:1 (1:0)
Wreszcie wygrana
Na pierwsze zwycięstwo cały światek piłkarski czekał całą wieczność. Wreszcie się doczekali. W rudzie wiosennej jest wreszcie wygrana, która w kalendarzu WZPN i klubowym zostanie zapisana pod datą 12 maja.
Trzeba oddać, że gospodarze zagrali tak jakby od tego meczu zależały losy świata. Wszyscy walczyli jak „lwy” i nie było straconych piłek. Goście do przerwy trzymali bezbramkowy wynik. Tak trochę za sprawą miejscowych, którzy pomimo kilku okazji nie wpakowali piłki do siatki gości.
W drugiej odsłonie PKS zagrał zdecydowanie a przede wszystkim skuteczniej. Gospodarze zdobyli gole strzałach Michała Nowaka i Norberta Karolewicza. Goście wprawdzie zdobyli bramkę, ale nie byli wstanie odwrócić rezultatu zawodów. Wprawdzie po dopisaniu punktów, których PKS ma aktualnie 12 Racot zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale już są zdobycze i to cieszy. (k)

Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym Pilzno Czechy 6 – 12.05.2018r
Po raz kolejny zawodnicy Kobry Kościan mogli potwierdzić swoją klasę. Tym razem na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Pilznie.
Do Czech pojechało trzech kościańskich zawodników. Debiut na scenie międzynarodowej zaliczyła Wiktoria Zalesińska w kategorii juniorek do lat 18. W swojej grupie wagowej +84, Wiktoria wywalczyła drugie miejsce, z łącznym wynikiem 352,5kg (P 160, WL 72,5, MC 120).
Wśród juniorek do lat 23 kategorii 63kg wystartowała kolejna zawodniczka, wielokrotnie utytułowana Magdalena Malcherek. Był to jej pierwszy start w tej kategorii wagowej. Magda potwierdziła swój sportowy profesjonalizm, zaliczając w przysiadzie rekord życiowy. Łącznie w trójboju uzyskała 405kg (P 170, WL 90, MC 145). Z tym wynikiem Magda zdobyła 5 miejsce.
Wśród juniorów do lat 18 kategorii 59kg, wystartow ał Andrzej Fellman. Najmłodszy w swojej kategorii, bo zaledwie 15-stoletni Andrzej pechowo spalił trzy podejścia w przysiadzie. Z powodu błędów technicznych żaden siad nie został zaliczony. Jednakże Andrzej nie poddał się i dokończył zawody pobijając swoje rekordy życiowe w kolejnych bojach. Wycisnął 77,5kg, a w martwym ciągu zaliczył 150kg. Gdyby nie trema podczas przysiadów, Andrzej miał szansę powalczyć o brązowy medal. Na szczęście ma jeszcze dwa lata na szlifowanie techniki i walkę o medale w tej kategorii wiekowej.
– Gratulujemy zawodnikom Kobry Kościan – mówi trener Roman Szymkowiak. Życzę im kolejnych sukcesów. Klub pragnie podziękować sponsorom: Dirty Ray za koszulki dla wszystkich klubowiczów, Jarosławowi Donajowi, Mirkowi Stuckiemu oraz włądzom powiatu i miesta Kościan – podsumował trener.
My gratulujemy twórcy tych sukcesów, czyli Romanowu Szmykowiakowi.(opr. maz)

Danie l Walenciak i przyjaciele wygrali w Turwi
W dniu 3 maja 2018 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Filialnej im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi odbył się II turniej kopa sportowego o szablę generała Dezyderego Chłapowskiego.
W organizację zawodów włączyli się sołtys i rada sołecka wsi Turew oraz Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego.
Na zmagania przybyło się 128 miłośników tej gry z całej Wielkopolski. Zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kora Sportowego rozegrano 5 rund po 32 rozdania.
Rywalizacje tym razem pewnie na swoją korzyść rozstrzygnął Daniel Walenciak – Żubry Jasień. Zwycięzca uzyskał 19 pkt. dużych i 147 małych. On też zdobył szablę na własność.
Na drugim miejscu turniej zakończył Stanisław Dominiczak 18/125 pkt. – Malarze Kościan. Otrzymał puchar, który ufundował radny Rady Gminy Kościan – Tomasz Klem.
Trzecie miejsce zajął Marian Knuła 17,5/86 pkt. – Przyjaciele Kobylin. Puchar dla niego ufundował sołtys Turwi Michał Buchert.
Na czwartym miejscu uplasował Marek Kasprzak 17/146 pkt. – Drwale Turew. Odebrał puchar dla najlepszego zawodnika z Turwi ufundowany przez PH Marię Prałat.
Kolejne zajęli: V Sławomir Przebierała – ASY Gołębin, VI Roman Kąkolewski – Zbieranina Kościan, VII Wojciech Mikołajczak – WIATRAKI Śmigiel, VIII Wiesław Lisiak – Przyjaciele Kobylin, IX Jacek Walter – WIATRAKI Śmigiel, X Henryk Majewski – Helenki Śrem.
Klasyfikację pań wygrała Barbara Skórzewska – CENTRUM Kościan.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Przyjaciele Kobylin, w składzie: Wiesław Lisiak, Edmund Polny, Marian Knuła i Ryszard Woźniak, wyprzedzając Wiatraki Śmigiel: Wojciech Mikołajczak, Stefan Sieradzki, Jacek Walter i Karol Lemański. Trzecie miejsce zajęła drużyna DCBS TEAM Kościan: Aleksander Dudziak, Jack Cielebąk, Piotr Bartkowiak i Tadeusz Skrzypczak. W czołówce znalazły się jeszcze Orły Głuchowo, Helenki Śrem i Żubry Jasień.
W imieniu wszystkich uczestników turnieju sponsorom, sołtysowi i radzie sołeckiej oraz paniom przygotowującym poczęstunek składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy. Mam nadzieję, że taki turniej z nutką naszej wielkopolskiej historii wszedł już na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Kościańskie Stowarzyszenia Kopa Sportowego – powiedział dla „Kl” prezes KSKS Grze3gorz Ratajczak. (k)


W weekend 20-22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym. Tym razem zawody miały miejsce w Kielcach. Nie mogło na nich zabraknąć kościańskiego klubu Kobra Kościan, który od kilkudziesięciu lat odnosi liczne sukcesy na arenie narodowej oraz międzynarodowej.
Zawodnicy Kobry Kościan, wywalczyli kolejne medale: 7 złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. Łącznie było ich dziewięć, a Klub reprezentowało dziesięciu zawodników.
Okoliczności samych mistrzostw były bardzo widowiskowe, bo równolegle – na tej samej, olbrzymiej hali – odbywały się zawody MMA, Kulturystyki, Fitness, Karate i Jujutsu.
Poza rywalizacją uczestnicy mogli podziwiać najróżniejsze wystawy związane z tematyka sportową. Były też taneczne pokazy, a do tego można było uczestniczyć w licznych konkursach. Uczestniczyć mógł każdy. Frekwencja zatem była bardzo wysoka.
Pierwszy medal dla Kobry wywalczyła Klaudia Murza w kategorii 84kg Juniorek do lat 16. Klaudia zdobyła złoto z wynikiem 300,5kg w trójboju. Przysiadła 123kg, poprawiając w tym boju i tej kategorii rekord Polski o pół kilo! W drugim boju wycisnęła 40kg, a w martwym ciągu zaliczyła 137,5kg.
Kolejny sukces odniosła, niezawodna Magdalena Malcherek, w kategorii 63kg Juniorów do lat 20. Magda zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 352,5 w trójboju (P 130kg, WL 72,5kg, MC 150kg).
W tej samej grupie wiekowej, w kategorii 72kg, brązowy medal wywalczyła Paulina Rybak uzyskując 312,kg w trójboju (P 120kg, WL 57,5kg, MC 135kg).
Sukcesy zawodniczek zwieńczyła Wiktoria Zalesińska w kategorii 84+kg, która z łącznym wynikiem 327,5kg (P 140kg, WL 57,5kg, MC 130kg), zdobyła złoty medal. Tym samym, zawodniczki Kobry wywalczyły trzecie miejsce drużynowe wśród Juniorek do lat 20.
Wśród zawodników, pierwszy medal zdobył Andrzej Fellman w kategorii 59kg Juniorów do lat 16. Wywalczył złoto z wynikiem łącznym 330kg, we wszystkich bojach (P 125kg, WL 65kg, MC 140kg). Pechowcem zawodów okazał się Łukasz Pluskota, który wystartował w kategorii 83kg Juniorów do lat 20. Niestety, trema sprawiła, że Łukasz nie zaliczył żadnego podejścia w wyciskaniu leżąc, co wykluczyło go z rywalizacji w trójboju. Łukasz jednak nie poddał się i dokończył zawody przysiadając 150kg oraz zaliczając w martwym ciągu 180kg. Dodamy tylko, że ten sam ciężar, co spalił na ławeczce, wycisnął z łatwością pół godziny po starcie.
W tej samej grupie wiekowej w kategorii 120+kg wystartował Andrzej Rusek. Andrzej zgarnął złoto, uzyskując 590kg w trójboju (P 235kg, WL 120kg, MC 235kg). Wśród weteranów 40-49lat najsilniejszy w kategorii 120+kg okazał się Łukasz Chruścicki z wynikiem 665kg w trójboju (P 250kg, WL 145kg, MC 270kg).
Drugie miejsce w tej samej grupie wagowej i wiekowej zdobył Robert Zalesiński – tata wspomnianej powyżej zawodniczki – Wiktorii. Robert uzyskał w trójboju 482,5kg (P 160 kg, WL 122,5kg, MC 200kg).
Ostatni medal dla Kobry wywalczył wielokrotnie utytułowany na międzynarodowej arenie, Włodzimierz Żmijewski. Pan Włodzimierz zdobył złoty medal w kategorii 74kg Weteranów 60-69lat. Uzyskał wynik 523,5kg (P 200 WL 72,5 MC 251). Wyniki Kobry mówią same za siebie.
Kościańscy zawodnicy zostali w tym roku nominowani, jako reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy w Pilźnie. Są to: Wiktoria Zalesińska, Magdalena Malcherek i Andrzej Fellmann. W Kielcach potwierdzili swoją klasę, zdobywając złote medale.
Trenerem Klubu jest Roman Szymkowiak i jemu należą się także duże gratulacje.
*Klub Kobra Kościan, pragnie serdecznie podziękować sponsorom: czempińskiej firmie Dirty Ray za koszulki dla wszystkich

Obra 1912 Kościan – PKS Racot 4:0 (3:0)

Derby dla gospodarzy

Pojedynek drużyn zza „miedzy” zakończył się 28 kwietnia pewnym zwycięstwem Obry. Miejscowi w 18’ po golu Filipa Tylczyńskiego prowadzili 1:0. W 40’ do siatki rywali na 2:0 trafił Krzysztof Marchewka. Nie minęły więcej, niż trzy minuty, a golkiper gości po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. Autorem gola był Tomasz Marcinkowski.

Wynik zawodów już w 48’ strzałem głową ustalił Igor Rudawski. Bramkarza PKS próbował jeszcze pokonać Kamil Tomowiak. Jego strzał minimalnie minął bramkę gości.

Tego dnia już więcej goli kibice nie oglądali.

Obra: Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Krzysztof Marchewka, Jakub Jandy, Jakub Płotkowiak, Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Jacek Żak, Filip Tylczyński, Krystian Łukaszyk, Tomasz Marcinkowski – Jędrzej Dorynek, Waliszewski, Tobiasz Biały, I Żak, Dawid Ratajczak, Kamil Tomowiak, Tomaszewski. (k)

Śląsk Wrocław – Tęcza Kościan 31:34 (17:15)

Każdy dołożył swoje do zwycięstwa

Słowa zawarte w tytule przekazał red „Kl” trener Tęczy Dawid Nowak. Jak  też dodał do Wrocławia jego zespół pojechał tylko w dziesiątkę. Do składu trafiła młodzież: Jacek Idziak, Patryk Zaremba i Adam Ryba. Nie było nominalnego bramkarza Adama Noskowiaka. Na trybunach z kontuzją siedział rozgrywający Tomasz Piątek. Na tej pozycji z konieczności grał Daniel Olejnik. Nie zważając na kadrowe kłopoty wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na boisku dali z siebie wszytko, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Początek meczu 28 kwietnia należał do gospodarzy. Budowali przewagę, aby odskoczyć na cztery gole. Na przerwę miejscowi schodzili przy prowadzeniu dwoma bramkami. W drugiej odsłonie nasi mądrze bronili i wykorzystywali każdą okazję do rzucania goli. W defensywie starali się nie przekraczać przepisów, aby nie łapać kar. Powoli Tęcza zaczęła być skuteczniejsza. Pomiędzy 45’ a 50’ nasi uzyskiwali od dwóch do trzech goli przewagi. W 58’ było 32:29 dla przyjezdnych. Śląsk w tej samej minucie zmniejszył dystans na 30:32. Nasi jeszcze szarpnęli i w 59’ było już 34:30. Stało się pewne, że goście ten mecz wygrają. Gospodarze kosmetycznie tylko poprawili wynik.

Tęcza: Omar Amirjan – Kamil Gessner-12, Kamil Napierkowski-7, Daniel Olejnki-5, Alek Cierniewski-5, Dawid Greaf-3, Jacek Idziak-1, Bartosz Nowakowski, Adam Ryba, Patryk Zaremba. (k)

Obra 1912 Kościan – Helios Czempiń 3:1 (1:0)

„Mały” puchar dla Obry

Kościańska drużyna sięgnęła po wygraną we finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Zwycięstwo nad lokalnym Heliosem nie przyszło Obrze zbyt trudno. Wprawdzie goście pierwsi zagrozili bramce gospodarzom, ale dalej warunki na boisku dyktowali miejscowi.

W 21’ gola na 1:0 strzelił Szymon Słoma. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Tomasz Marcinkowski. Sprawę pucharu załatwił w 78’ efektownym uderzeniem Kamil Tomowiak. W 83’ honorowego gola dla Heliosa sprezentował strzałem samobójczym Michał Gelert.

Obra w dalszej batalii PP 9 maja rozegra na swoim boisku z LKS Gołuchów.

Po zakończeni zawodów puchar OZPN trafił w ręce uradzonych piłkarzy, szkoleniowców i działaczy kościańskiego zespołu.

Obra: Jędrzej Dorynek – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor rudawski (70’ Kamil Tomowiak), Piotr Sznabel, Filip Tylczyński (55’ Dawid Ratajczak), Jacek Żak (65’ Jakub Płotkowiak), Szymon Słoma (78’ Krystian Łukaszyk), Tomasz Marcinkowski (85’ Tobiasz Biały). (k)